Październik – Listopad 2017

Pierwsze jesienne miesiące w świetlicy upłynęły nam szybko i interesująco. W październiku i listopadzie nie nudziliśmy się, ponieważ braliśmy udział w wielu ciekawych wydarzeniach.
Naszą świetlicę odwiedził tata jednej z wolontariuszek, który pracuje na co dzień w Parlamencie Europejskim. Podczas bardzo ciekawej pogawędki mieliśmy okazję odświeżyć nasze wiadomości o Unii Europejskiej oraz dowiedzieć się wielu ciekawostek. Nasz gość  cierpliwie odpowiadał na liczne pytania, a na koniec podarował nam kilka bardzo fajnych upominków związanych z Unią Europejską.
W październiku mogliśmy gościć zaprzyjaźniony teatrzyk Maska, który zawsze prezentuje dla nas wesołe i mądre przedstawienia. Swoje zainteresowanie teatrem i sztuką mogliśmy rozwijać podczas przedstawienia „Pinokio” w teatrze Rampa, na które zabrali nas wychowawcy w niedzielne popołudnie.
Swój apetyt na słodycze mogliśmy zaspokoić podczas wizyty w „Manufakturze cukierków”. Własnoręcznie wykonane lizaki smakują o wiele lepiej niż te zakupione w sklepie.
Listopad rozpoczęliśmy wizytą na Cmentarzu Powązkowskim. W Dzień Zaduszny odwiedziliśmy groby słynnych Polaków, zapaliliśmy lampki oraz mieliśmy okazję powspominać tych, których z nami już nie ma…
Listopad to także miesiąc, w którym szczególnie myślimy o naszej Ojczyźnie, o tym, że nie zawsze była wolna i jak ważne jest docenienie tego, że obecnie mamy możliwość żyć i rozwijać się w wolnym kraju. Z okazji Dnia Niepodległości własnoręcznie zrobiliśmy kotyliony w barwach narodowych. Zdziwiło nas i rozbawiło to, ze z jednego wzoru powstało tyle różnych kotylionów! Nasza twórczość nie zna granic.
Pod koniec listopada rozpoczęliśmy przygotowania do zbliżających się wielkimi krokami Świąt Bożego Narodzenia. Powoli zaczynamy, przy pomocy  wychowawców, przygotowywać jasełka oraz świąteczne ozdoby. W tym roku będzie ich naprawdę dużo!
Pod koniec listopada rozpoczął się w naszej świetlicy projekt „Rodzina razem na Święta”. Podczas kilku spotkań wraz z rodzicami będziemy mieli okazję wykonać świąteczne ozdoby, wspólnie się bawić i spędzać czas. Bardzo cieszymy się z tych spotkań!

Skip to content