Listopad upłynął w świetlicy na KENie pod hasłem zadumy i poznawania historii naszego kraju. Wraz z wychowawcami wybraliśmy się na groby zasłużonych Polaków, gdzie złożyliśmy kwiaty i zapaliliśmy znicze. Wzięliśmy aktywny udział w Biegu Niepodległości.

Korzystając z ładnej pogody chodziliśmy na spacery i wycieczki. Zbieraliśmy kasztany a następnie wykonaliśmy wiele kasztanowo-żołędziowych dzieł.

W ramach warsztatów kulinarnych trwał piernikowy szał. Wraz z wolontariuszami ozdabialiśmy piernikowe cuda i malowaliśmy bombki, które mamy zamiar wręczyć naszym rodzicom i sympatykom świetlicy w czasie wigilijnego spotkania.

Zachęceni obecnością wolontariuszy dużo dyskutowaliśmy Kim oni dla nas? Dlatego wzięliśmy udział w konkursie ogłoszonym przez Caritas Polska i zdobyliśmy nagrodę w postaci mini tablicy multimedialnej.

W Światowy Dzień Zdrowego Jedzenia nasi wolontariusze przygotowali nam konkursy i zagadki a my zrobiliśmy sałatkowy konkurs zakończony wspólna degustacją.W listopadowe wieczory często spędzaliśmy czas na wspólnym czytaniu książek oraz na rozgrywkach w gry planszowe.

Tradycyjnie odbył się w naszej placówce Dzień Pluszowego Misia jak również został zorganizowany III biwak świetlicowy.

Każdy z  nas tak jak co roku napisał list do świętego Mikołaja i własnoręcznie, pięknie go przyozdobił. Mamy nadzieję, że spełnią się nasze marzenia i pod choinką znajdziemy to czego pragniemy.