Inna Scena

Grupa Terapeutyczno-Teatralna INNA SCENA wystąpiła z przestawieniem pt. „Komedia z dramatem w tle” autorstwa Irminy Chmiel. Premiera miała miejsce w współpracującym z naszym Ośrodkiem Stowarzyszeniu Klubie Rodzin Abstynenckich SERCE w Warszawie.
Oj było emocji!!!! Klubowicze dopisali, przyszli ciekawi jakąż to sztukę wystawią ludzie bezdomni.Temat? Odwieczne pytanie: Kto jest winien? człowiek, który pije, a później się uzależnia, czy wódka? Jak społeczeństwo traktuje alkoholizm, komu przyznaje rację? Na sali sądowej świadkowie: Pan Gucio – schorowany, zaniedbany, biedny, smutny oraz zgorzkniały, Pani Danuśka-niegdyś miła, sympatyczna pani, delikatna i wrażliwa, teraz ledwo słyszalnym głosem wyszeptująca swoje żale i pretensje do Butelki Wódki oraz Pan Krystian, student, swego czasu ambitny, dobrze rokujący, młody – dziś wątły, zniszczony, wycieńczony, chwiejący się na nogach z niemocy. I Ona- Butelka Wódki – piękna, zadbana, wyniosła, dumna, nie rozumiejąca o co chodzi? Pytająca dlaczego do Sądu ją pozwali, za to że tyle im dawała? Tuliła do swego serca, kiedy było im źle…..za co? Za to, że była na każde ich życzenie? Ech tam – życzenie, na każde ich zawołanie? Gdzie tu jest sprawiedliwość?! – pyta Butelka Wódki…Na to w końcu pogubiony w tym wszystkim Sędzia stwierdza, że sprawa jest bardzo trudna, nie rozwiążą jej dzisiaj, trzeba odroczyć…..Tym bardziej, że w domu impreza rodzinna, jakiś alkohol trzeba jeszcze kupić…Co będzie najlepsze….winko, wódka….
Przedstawienie przygotowane zostało przez p. Iwonę Wojtysiak.
Ewa Jasik- Wardalińska, terapeutka. 🙂