Czerwiec 2015

Wielkimi krokami zbliżają się wakacje, na które czekamy z niecierpliwością, a wraz z nimi ogrom przygód i atrakcji.
W czerwcu wybraliśmy się na  multimedialną  wystawę  „Pompeje”.  Multimedialne i sensoryczne instalacje pozwoliły przenieść się w czasie do antycznego miasta sprzed wybuchu   Wezuwiusza.   Byliśmy  także  świadkami  erupcji  wielkiego wulkanu. Brodząc w wirtualnej wodzie odwiedziliśmy termy z unikatową na owe czasy instalacją obiegu gorącej wody.
W „Ochotce” mieliśmy przyjemność gościć praktykantów, którzy przyjechali do nas z Chin, Indii i Meksyku. Nasi goście w interaktywny sposób spędzili z nami wyjątkowy tydzień warsztatów. Przygotowali dla nas szereg zabaw, konkursów i prezentacji, przywieźli ze sobą przedmioty typowe dla swojego kraju. Wspólnie spędzony czas miał na celu zainteresować nas innymi kulturami, wzmacniać tolerancję i zainspirować do osiągania swych celów. Serdecznie dziękujemy międzynarodowej organizacji AIESEC za możliwość spędzenia czasu z tak ciekawymi osobami.
Tak jak w poprzednim roku uczestniczyliśmy z pikniku na Starym Bemowie zorganizowanym dla wszystkich podopiecznych świetlic Caritas AW. Czekało na nas wiele atrakcji takich jak: ognisko z pieczeniem kiełbasek, loteria fantowa, puszczanie ogromnych baniek mydlanych, własnoręczne wykonywanie biżuterii, walki rycerskie, rzucanie do celu obręczami i inne.
Z okazji zakończenia roku szkolnego uczestniczyliśmy we mszy świętej odprawianej przez wicedyrektora Caritas AW, następnie poszliśmy na najlepsze lody na starówce. Byliśmy także w kinie na filmie „Kraina jutra”, „Rechotek” i „Minionki”. Każdy z nich opowiadał inną zabawną i wciągającą historię. Między ósmym a piętnastym czerwca po praz czwarty w naszej placówce został zorganizowany Bezpłatny Tydzień Porad Eksperckich. Dwudziestu różnych ekspertów udzieliło  porad  kilkudziesięciu   interesantom  z   całej  Warszawy.  Skorzystać  można  było z wsparcia prawnika, fizjoterapeuty, podologa, neurologopedy, sojoterapeuty, terapeuty SI, specjalisty ZUS, psychiatry i wielu innych.
 

Skip to content