Wakacje w Specjalistycznych Placówkach Wsparcia Dziennego

W ostatni wtorek czerwca podopieczni sześciu świetlic socjoterapeutycznych Caritas Archidiecezji Warszawskiej wzięli udział uroczystej Mszy Świętej odprawionej z okazji zakończenia roku szkolnego. Wszystkie dzieci wraz z wychowawcami z zaprzyjaźnionymi wolontariuszami spotkali się w kapicy Res Sacra Miser gdzie Mszę Świętą odprawił z-ca dyrektora Caritas AW ks. Sławomir Opaliński. Była to okazja do wspólnej modlitwy w podziękowaniu za miniony rok szkolny oraz za bezpieczne wakacje na które nasi podopieczni wyjadą w ramach akcji kolonijnej Caritas AW nad morze lub w góry.
Po mszy świętej tradycyjnie wszystkie dzieci zostały zaproszone przez ks Dyrektora na lody na Rynek Starego Miasta. Był to mile spędzony wspólny czas podczas którego dzieci wspominały zorganizowany tydzień wcześniej piknik w Lasku na Bemowie. Miały okazję powspominać wspólne zabawy sportowe, turniej rycerski, robienie biżuterii, loteryjkę fantową i pieczenie kiełbasek przy ognisku.
Caritas AW codziennie prowadzi świetlice dla 140 dzieci. Podczas pobytu w naszych placówkach w roku szkolnym dzieci otrzymują pomoc w nauce, pomoc psychologa, terapeuty pedagogicznego, logopedy i biorą udział w zajęciach socjoterapeutycznych. Dzieci podczas warsztatów kulinarnych przygotowują razem z wychowawcami swój wymarzony posiłek. W okresie wakacji poza możliwością wyjazdu na dwutygodniowe kolonie mogą spędzać czas wspólnie z kolegami i koleżankami w świetlicy. Placówki Wsparcia Dziennego prowadzone na terenie Ursynowa, Woli, Ochoty i Śródmieścia w każdy dzień roboczy przygotowują bogatą ofertę stacjonarnego wypoczynku dla dzieci. W ramach akcji „Lato w mieście” organizowane są wyjścia do ZOO, na basen, do kina, na kręgle, ściankę wspinaczkową a także na warsztaty plastyczne i wycieczki plenerowe i pikniki.

Skip to content