Zimowisko 2016

W drugim  tygodniu ferii zimowych Caritas Archidiecezji Warszawskiej zorganizowała zimowisko dla 126 dzieci. Podopiecznych Specjalistycznych Placówek Wsparcia Dziennego prowadzonych przez Caritas AW oraz dzieci z Archidiecezji Warszawskiej. Podczas wyjazdu dzieci zakwaterowane były w Pensjonacie „U Ziomka” w Murzasichle. Dla dzieci przygotowane były atrakcje w postaci kąpieli w basenach termalnych w Bukowinie Tatrzańskiej, zjeżdżanie na gumowych oponkach oraz nauka jazdy na nartach pod czujnym okiem instruktorów. Większość dzieci po raz pierwszy w życiu było na stoku narciarskim. Było to dla nich niezapomniane przeżycie.
Podczas zimowiska zorganizowane były także piesze wycieczki w góry oraz zwiedzanie Zakopanego i Chochołowa. Wieczory dzieci spędzały na wspólnej integracji na dyskotekach tematycznych oraz podczas prezentacji swoich grup.
Pobyt na zimowisku był także okazją do kontynuacji pracy terapeutycznej z dziećmi. Zrealizowano program terapeutyczny oparty na klasycznych baśniach Ch. H. Andersena i Braci Grimm. Każda grupa realizowała program terapeutyczny oparty na przydzielonej jej jednej z 11 baśni. Na koniec zimowiska dzieci przygotowały przedstawienia współczesnych wersji następujących bajek: Kopciuszek, Czerwony  Kapturek, Królewna Śnieżka, Jaś i Małgosia, Śpiąca Królewna, Nowe Szaty  Króla, Stoliczku nakryj się, Dziewczynka z zapałkami, Brzydkie Kaczątko, Calineczka, Księżniczka na ziarnku grochu.
Serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom za wpłaty dokonywane na zorganizowanie wyjazdu w ferie zimowe. Specjalne podziękowania kierujemy do Bukowiańskiego Towarzystwa Geotermalnego za udzielenie rabatu na zakup biletów wstępu na baseny termalne w Bukowinie Tatrzańskiej.
Na zorganizowanie zimowiska Caritas AW wydała z własnych środków kwotę ok. 100 000zł.
 


 

Skip to content