Zima w świetlicy

Zima to wymarzony czas dla dzieci. Tegoroczna aura nie sprzyjała zabawom na śniegu, pomimo tego dzieci uczęszczające do  Świetlicy Socjoterapeutycznej „Ochotka” spędziły ten czas korzystając z wielu atrakcji. Miały możliwość rozwijać swoje pasje  i zainteresowania oraz miło, atrakcyjnie i kulturalnie spędzić wspólnie czas. W grudniu dwukrotnie odwiedził nas Święty Mikołaj, co może świadczyć o tym, że cały rok wszyscy byli grzeczni.
Wraz z początkiem 2019 roku w świetlicy  odbył się cykl zajęć pt. ,, Jestem lepszy     w Nowym Roku”. Jego głównym celem była analiza regulaminu świetlicy i zasad dobrego zachowania. Podopieczni dokonywali samooceny oraz brali udział w ćwiczeniach budujących poczucie własnej wartości.
,,Hu, hu, ha nasza zima zła” to hasło, które było głównym mottem prac plastycznych, zabaw i konkursów świetlicowych. W styczniu dzieci wykonywały przepiękne laurki dla babci i dziadka oraz uczyły się szacunku dla starszych osób.
Sport, ruch i zdrowe odżywianie to kolejny temat naszych zajęć. Dużo rozmawialiśmy o tym jak bezpiecznie i aktywnie spędzać czas zimową porą.  Kilkakrotnie wybraliśmy się na basen , kręgle oraz spacer po okolicznych parkach.
W związku z obchodami 100-lecia nawiązania stosunków dyplomatycznych między naszym krajem  a USA przygotowaliśmy prace plastyczne , które razem z gratulacjami z okazji objęcia przez Panią Georgette Mosbacher stanowiska ambasadora, zostały wysłane do Ambasady USA.
Nawiązując do tragicznych wydarzeń podczas koncertu WOŚP W Gdańsku , zostały przeprowadzone zajęcia dotyczące mowy nienawiści, których celem było poznanie metod radzenia sobie z pomówieniami, szkodliwymi kłamstwami oraz wulgarnymi żartami rozpowszechnianymi poprzez sieć.
Obecnie pełni nowych pomysłów i zapału do pracy żegnamy zimę i z niecierpliwością wyczekujemy wiosny.

Skip to content