Zbiórka „starych pieniędzy” w warszawskiej Caritas

W Caritas Archidiecezji Warszawskiej trwa akcja zbiórki środków płatniczych sprzed denominacji i wymiany ich na aktualnie obowiązujące. Pieniądze spływają do siedziby Caritas AW, gdzie są segregowane przez wolontariuszy. Jest to przy tych ilościach starych banknotów i monet często monotonna i przykra praca. Tym większe słowa uznania należą się osobom ją wykonującym – studentom UW, uczniom gimnazjów, członkom Szkolnych Kół Caritas, dzieciom ze świetlic Caritas, osobom bezdomnym – oraz koordynatorowi akcji p. Elżbiecie Jackiewicz. Dotychczas w segregację zaangażowanych było łącznie 45 osób. Przepracowały one około 300 godzin. Pieniądze sprzed denominacji przynoszą do siedziby Caritas AW indywidualni darczyńcy oraz przedstawiciele parafii archidiecezji warszawskiej. Przywożone są także z NBP, skąd Caritas już dziesięciokrotnie odbierała wypełnioną skarbonę. Środki pozyskane w akcji przeznaczone będą na program pomocy dzieciom „Skrzydła”.