Wystawa fotograficzna JESTEŚMy

W Klubie Powiększenie przy Nowym Świecie w Warszawie odbył się 25 kwietnia wernisaż otwierający wystawę fotograficzną JESTEŚMy. Jest to wystawa o osobach bezdomnych i w istotnej mierze przez osoby bezdomne przygotowana. Obok portretowych zdjęć mieszkanców schroniska Caritas AW przy ul. Żytniej prezentuje wypowiedzi fotografowanych osób o tym, „co jest jest dla mnie w życiu najważniejsze”. Autorem zdjęć jest p. Eugeniusz Kondraciuk, wypowiedzi dostarczyli fotografowani, a całość zebrała i zorganizowała p. Agata Jabłonowska-Turkiewicz, specjalista PR w Caritas AW. Wernisaż otworzył dyr. warszawskiej Caritas, ks. Z. Zembrzuski. Przybyło spore grono widzów, w tym wiele osób bezdomnych. Wystawa jest pozytywnym akcentem dotykającym sfery życia rzadko w kulturze obecnej. Z jednej strony przydaje ludzkich rysów rzeczywistości zbyt łatwo poddawanej upraszającym osądom, z drugiej stwarza nową, wysublimowaną możliwość wyrazu osobom, którym bardzo trudno zaistnieć w przestrzeni kulturalnej. Wystawę można oglądać w Klubie Powiększenie do 13 maja. Później przemieszczać się ona będzie po innych ośrodkach.