Wrzesień 2014

Zanim się obejrzeliśmy przyszedł wrzesień i nastał koniec wakacji. Musieliśmy wrócić do szkoły, nauki i obowiązków. Trochę nam szkoda, ale też bardzo czekaliśmy na spotkanie ze kolegom i koleżankami
Korzystając z pięknej pogody i chcąc zatrzymać jeszcze lato, dużo czasu spedzaliśmy na powietrzu.

Spacerowaliśmy po Warszawie, byliśmy w Łazienkach, na Starówce, Kabatach, Wilanowie, odwiedzaliśmy place zabaw, zorganizowaliśmy kilka gier terenowych, uczestniczyliśmy we Wtorkach Biegacza.W sobotę wybraliśmy się do ZOO zobaczyć czy zwięrzeta szykują się już do zimy.

Mając na uwadze, że w tym roku obchodzimy 70. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego byliśmy na filmie „Miasto44”, który opowiada o tamatych trudnych dniach i o ludziach, którzy znaleźli się w sytuacji bez wyjścia. Zastanawialiśmy się czym dla nas obecnie jest przyjaźń, honor, patriotyzm.

Niestety zaczął się rok szkolny i trzeba było zacząć mocno pracować, gdyż ten semestr szybko się skończy. Dzięki  pomocy Caritas AW otrzymaliśmy zestawy podręczników potrzebnych do nauki. Z pomocą przyszli nam również wychowawcy i przyjaciele świetlicy, którzy zaopatrzyli nas w potrzebne artykuły papiernicze.

We wrześniu nasze Caritas AW obchodziło 25-lecie swojej działalności dlatego też aktywnie włączyliśmy się do przygotowań jubileuszowych w naszej Parafii.

W tym miesiącu w naszej świetlicy trwało „gumkowe” szaleństwo. Z tysiąca różnokolorowych małych gumeczek dziewczynki i chłopcy wyczarowywali istne cudeńka. Część zabraliśmy do domu, a część przeznaczyliśmy na grudniowe aukcje świąteczne.

Skip to content