Wizyta abp. Kazimierza Nycza

12 maja 2008 r. ZNZOZ Caritas AW odwiedził Metropolita Warszawski arcybiskup Kazimierz Nycz wraz z rzecznikiem prasowym ks. Mirosławem Mrówczyńskim oraz z  ks. infułatem Zdzisławem Królem.
Spotkanie rozpoczęło się wspólną modlitwą w  Kaplicy Hospicjum, w której uczestniczyli: pacjenci, dyrekcja, personel medyczny, wolontariusze oraz studenci Akademii Medycznej.
Po modlitwie Jego Eminencja abp. Kazimierz Nycz pobłogosławił pacjentów Hospicjum i  Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego życząc wszystkim zdrowia, wytrwałości w chorobie i cierpieniu oraz miłości i wsparcia najbliższych.
Życzenia cierpliwości, wielkoduszności oraz poświęcenia życzył także pielęgniarkom z okazji ich Międzynarodowego Dnia. Arcybiskup wyraził ponadto wdzięczność i szacunek dla wszystkich niosących pomoc chorym i będącym
w potrzebie.