Wigilia i Boże Narodzenie dla osób bezdomnych w Caritas AW

W otwartej dla wszystkich chętnych wieczerzy wigilijnej w ośrodku „Tylko” przy ulicy Żytniej 1a wzięło udział około 210 osób. Również w dwa dni świąteczne na uroczystych posiłkach zjawiło się na Żytniej wiele osób spragnionych ciepła i świątecznej atmosfery – bezdomnych przebywających w noclegowniach lub miejscach niemieszkalnych oraz najuboższych mieszkańców okolicy. W świątecznych posiłkach uczestniczyło; I dzień świąt – 310 osób, II dzień świąt – 520 osób – mieszkańców i gości przybyłych z miasta.
W schronisku „Przystań” przy ulicy Wolskiej 172 do świątecznych posiłków – począwszy od wigilii przez dwa dni świąteczne – obok 90 mieszkańców zasiadło 30 osób spoza placówki. Każdy z obecnych otrzymał paczkę żywnościową, która składała się z kawy, czekolady, dezodorantu oraz mandarynek i ciasta. Wypieki otrzymaliśmy od firmy „Wierzejki”.
W spotkaniach wigilijnych uczestniczyli pracownicy ośrodków, oraz dyrektorzy Caritas AW – księża Zbigniew Zembrzuski i Sławomir Opaliński.
Łącznie w ośrodkach Caritas AW w Wigilię i Boże Narodzenie (dwa dni świąteczne) wydano ponad 1800 posiłków dla ponad 500 osób.

Skip to content