Warszawskie Caritas przygotowują się na spotkanie z Benedyktem XVI

26 maja br. przybędzie do Warszawy Papież Benedykt XVI. W Warszawskiej Katedrze spotka się z duchowieństwem i odprawi Mszę św. na pl. Piłsudzkiego (dawny Pl. Zwycięstwa).
Ks. Mirosław Jaworski, dyrektor Caritas Archidiecezji Warszawskiej został powołany przez Księdza Prymasa Kard. Józefa Glempa do Komitetu Organizacyjnego Papieskiej Wizyty w Warszawie i pracuje w zespole zabezpieczenia medycznego razem z ks. Józefem Jachimczakiem ze Zgromadzenia Ks. Misjonarzy krajowym duszpasterzem służby zdrowia.
Caritas Archidiecezji Warszawskiej i Diecezji Warszawsko-Praskiej zgłosiła do grupy zabezpieczenia medycznego w stolicy 15 zespołów pielęgniarskich, które będą wspólnie z Pogotowiem Ratunkowym zabezpieczać pl. Piłsudzkiego i trasę przejazdu Papieża. Pielęgniarki Caritas będą pełniły służbę przy swoich samochodach. Wyposażone będą w torby pielęgniarskie i wodę do picia. W służbę wodną i medyczną włączą się także warszawscy harcerze.