Warszawa: przygotowania do akcji wakacyjnej

Caritas Archidiecezji Warszawskiej od dziesięciu lat organizuje kolonie dla dzieci z rodzin niezamożnych, ze wsi, zwłaszcza z terenów popegeerowskich oraz z Polonii Rumuńskiej i Białoruskiej.
Począwszy od 24 czerwca do 31 sierpnia około 1500 dzieci będzie odpoczywać na 19 turnusach 14 i 15 dniowych w Broku n/Bugiem – w Ośrodku Kolonijno-Wypoczynkowym Caritas AW „Przymierze” i „Arka” położonym w puszczy Białej, nad morzem – w Stegnach Gdańskich, nad jeziorem – w Warzenku oraz w górach – w Murzasichlu i Orawce.
Na dwóch turnusach w Broku n/Bugiem będą odpoczywać dzieci uzdolnione artystycznie: muzycznie i plastycznie. Na turnus muzyczny (od 8 do 21 lipca) pojadą dzieci z parafii Św. Anny w Piasecznie, które są uczestnikami warsztatów muzycznych: śpiewają w chórze, grają w zespole kameralnym oraz dzieci z rodzin wielodzietnych i niepełnych będące uczniami szkół muzycznych.
Dzieci te będą odpoczywać, ale także twórczo spędzać wolny czas. Będą miały zajęcia indywidualne i zespołowe. Na zakończenie turnusu odbędzie się galowy koncert.
Dzieci z warsztatów artystycznych w Piasecznie uzdolnione plastycznie, będą odpoczywać w Broku n/Bugiem na turnusie od 22 lipca do 4 sierpnia.
W ramach wymiany ok. 400 dzieci z Caritas Archidiecezji Gdańskiej będzie wypoczywać na 4 turnusach w Broku n/Bugiem, a w zamian dzieci z Caritas Archidiecezji Warszawskiej w Warzenku gm. Przodkowo k/Gdańska.
Biuro Akcji Kolonijnej – ul. Krakowskie Przedmieście 62 (I piętro, p.12)
Czynne od 26 kwietnia do 14 czerwca 2006 r. w poniedziałki i środy w godz. 13.00-18.00 oraz piątki w godz.9.00-14.00.
tel. (0- 22) 635 74 04 wew. 211; (0 22) 828 77 86; kom. 660 776 141
Koordynator akcji kolonijnej – Aniela Kamińska