Warszawa: Pielęgniarki Stacji Opieki Caritas podczas wizyty Benedykta XVI

Caritas Archidiecezji Warszawskiej i Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej włączyły się w zabezpieczenie medyczne w czasie wizyty papieskiej w Warszawie.
Pielęgniarki ze Stacji Opieki objęły odcinki zarówno na trasie przejazdu Ojca Świętego Benedykta XVI, jak i dyżurowały na samym pl. Piłsudzkiego. Na trasie przejazdu Panie zabezpieczały fragmenty ulic Żwirki i Wigury, Armii Ludowej, al. Ujazdowskie, Krakowskie Przedmieście i pl. Zamkowy.
W sumie warszawskie Caritas postawiły do dyspozycji organizatorów 16 samochodów wraz z zespołami pielęgniarskimi. Obok Caritas służbę wolontariacką pełnili harcerze ze Związku Harcerstwa Polskiego, Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej oraz Polskiego Czerwonego Krzyża.