Warszawa: „Hospicja pomagają też tym, którzy pozostają „

Hospicjum Domowe Caritas Archidiecezji Warszawskiej zorganizowało debatę w ramach kampanii „Hospicjum to też życie” na temat przeżywania straty i pomocy osobom w żałobie – „Hospicja pomagają też tym, którzy pozostają”.
W debacie wzięli udział: Małgorzata Czajka – lekarz Hospicjum Domowego Caritas AW; Beata Semmerling – pielęgniarka Hospicjum Domowego Caritas AW; Marta Obórko – koordynator Ogólnopolskiej Kampanii „Hospicjum to też życie” w Hospicjum Domowym Caritas AW, pracownik socjalny.
Do debaty zaproszono również gości: ks. Andrzeja Dziedziula – dyrektora i kapelana z Hospicjum Domowego Księży Marianów, Magdalenę Szydzińską – psychologa z Hospicjum Domowego Księży Marianów, Sylwię Berłowską – psychologa, Agatę Rusak – psychologa ze Stowarzyszenia Psychologów Chrześcijańskich.
Spotkanie, które prowadziła Paulina Iwińska – dziennikarka z Radia Józef, odbyło się 30 listopada na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.