wakacje w świetlicy

Tegoroczne wakacje spędziliśmy m.in. na pobycie w świetlicy i odbywającej się akcji „Lato w Mieście”. Letnie upały często zmuszały nas do spędzania ich na basenie „Moczydło”. Początek wakacji rozpoczął się jednodniową wycieczką samolotem do Gdańska. Odwiedziliśmy Akwarium Gdańskie gdzie mogliśmy zobaczyć gatunki ryb, płazów i gadów pochodzących z różnych rejonów świata np. z Afryki, Ameryki Północnej czy północy naszego kontynentu. Mieliśmy możliwość płynąć statkiem obejrzeć Port Gdański i być na plaży bawiąc się w nadmorskim piasku , spacerować brzegiem morza. Największą atrakcja jednak był lot samolotem, odprawa i pobyt na lotnisku.
Dwa tygodnie wakacji spędziliśmy również na wyjeździe kolonijnym organizowanym przez Caritas Archidiecezji Warszawskiej. W tym roku byliśmy w przepięknych Bieszczadach w miejscowości Zwierzyń. Kolonie odbywały się pod hasłem „Nowe szaty króla”. Oprócz zajęć sportowych, wycieczek w góry, kąpieli w basenie na terenie ośrodka odbywał się zajęcia z animatorami arteterapii.
Wakacje minęły bardzo szybko a jeszcze pod ich koniec dzięki sponsorom z Banku Chińskiego udało nam się odnowić naszą świetlicę. W prace włączyli się również rodzice naszych podopiecznych.

Skip to content