Wakacje 2017

Po całorocznym trudzie zajęć w szkole podopieczni świetlicy wyjechali na dwutygodniowe kolonie organizowane przez Caritas AW do Stegny, Murzasichle i Ełku. Wszyscy otrzymali promocję do następnej klasy i zasłużenie wypoczywali na koloniach i różnych wyjazdach z rodzinami i przyjaciółmi. Celem wyjazdu była integracja grup, poznawanie dorobku kultury polskiej i obcej, odkrywanie historii, tradycji i zabytków regionu, nabywanie umiejętności współpracy w grupie, nauka samodzielności, aktywne spędzanie wolnego czasu, zachęcanie do pokonywania trudności i nieśmiałości oraz budowanie poczucia własnej wartości.
Każdy turnus był bogaty w wycieczki: bliższe i dalsze; spotkania z ciekawymi ludźmi. Co wieczór odbywały się wieczorki ogólnokolonijne, na których zaprezentowane zostały pomysły dotyczące programu „Szczęśliwe dni”.
Uczestnicy kolonii będą zwiedzali Gdańsk, Kołobrzeg, Katowice, Kraków, Kętrzyn, Malbork. Każdy dzień został wypełniony także grami i zabawami. W czasie kolonii odwiedziliśmy miejsca kultu Maryjnego: Święta Lipka, Gietrzwałd, Wiktorówki oraz pójść śladami Jana Pawła II i Wadowice.
Wyjazd na kolonie był okazją do oderwania się od codziennych problemów i warszawskiej rzeczywistości.
Po powrocie z kolonii dzieci  miały możliwość korzystania z zajęć świetlicowych. W Warszawie także się nie nudziliśmy. Chodziliśmy na basen, do kina, na wycieczki dalsze i bliższe, uczestniczyliśmy w uroczystościach państwowych z okazji Powstania Warszawskiego. Odwiedziliśmy  muzea, ZOO, wystawy. Mieliśmy również szansę zobaczyć Warszawę z 36 piętra PKiN. W połowie sierpnia, włączyliśmy się w obchody uroczystości Wniebowstąpienia Pańskiego, a pod koniec wakacji zaczęliśmy przygotowywać Naszą świetlicę do nowego roku szkolnego.
Chcielibyśmy podziękować ks. proboszczowi Dariuszowi Gasowi za wsparcie finansowe, bez którego wyjazd niektórych dzieci byłby niemożliwy.

Skip to content