Wakacje 2017

Podczas wakacji w naszej świetlicy życie toczyło się bardzo intensywnie i cały czas działo się coś ciekawego. Niemal wszystkie dzieci wyjechały na kolonie organizowane przez Caritas AW – na Podhale do Murzasichla k. Zakopanego, na Mazury do Mrozów k. Ełku, nad morze do Stegny Gdańskiej oraz do Spały k. Tomaszowa Mazowieckiego, gdzie miały możliwość poznawania nowych kolegów i przeżywania wspaniałych przygód.
Dzieci, które spędzały wakacyjny czas w świetlicy lub wróciły z kolonii, mogły korzystać z szerokiej oferty atrakcji w mieście. Gdy pogoda na to pozwalała, chodziliśmy na basen Moczydło i doskonaliliśmy sztukę pływania lub po prostu szaleliśmy w wodzie. Odwiedziliśmy również zoo – bardzo lubimy tam chodzić i obserwować zwierzęta.
Odbyliśmy także rejs tramwajem wodnym. Pogoda dopisała i mogliśmy przyjrzeć się Warszawie z perspektywy Wisły.
Bardzo podobała nam się Galeria Figur Stalowych, na którą udaliśmy się do Pałacu Kultury i Nauki. Figury przedstawiały bohaterów bajek, filmów, komiksów oraz modele najszybszych i najdroższych aut świata. Zrobiły na nas ogromne wrażenie! Rzeźby wykonane zostały z tysięcy elementów pochodzących wyłącznie z recyklingu złomu stalowego a modele samochodów wykonano w naturalnej wielkości.
Podczas wakacji regularnie odwiedzaliśmy kino oraz pobliski park, graliśmy w gry na świeżym powietrzu a gdy pogoda nie dopisywała – spędzaliśmy czas w świetlicy, grając w gry planszowe, czytając i wykonując różne prace plastyczne.
Wszystko, co dobre szybko się kończy, więc wakacje pozostały już tylko miłym wspomnieniem. Wróciliśmy do szkoły oraz do regularnych zajęć w świetlicy, czyli zajęć z logopedą, reedukatorem , psychologiem i socjoterapeutą. Wszyscy podjęliśmy silne postanowienia, by w tym roku pilniej się uczyć i bardziej rozwijać. Mimo że wróciły obowiązki, to cieszymy się, że możemy się znowu ze sobą spotykać i z radością przywitaliśmy wielu nowych kolegów i koleżanki, którzy dołączyli do naszej świetlicowej gromady.

Skip to content