W okresie zagrożenia epidemicznego w 5 Specjalistycznych Placówkach Wsparcia Dziennego Caritas AW prowadzona jest praca online. Zajęcia odbywają się w godzinach 13-19.

W ramach pomocy zdalnej udzielana jest pomoc dla 95 dzieci. Pomoc skierowana jest poprzez pomoc w odrabianiu lekcji przy wykorzystaniu poczty elektronicznej, Messenger lub przez telefon.

Dzieci otrzymują pomoc w odrabianiu lekcji a także mają wysyłane linki do różnych zajęć kreatywnych np. plastycznych, muzycznych i sportowych. W porze podwieczorku prowadzone są zajęcia kulinarne polegające na tworzeniu świetlicowej książki kucharskiej, zajęć o zdrowym żywieniu oraz konkursy na najciekawsze lub najestetyczniej wykonane potrawy. Dzieci chętnie angażują się w wirtualne życie świetlicowe, borą udział w konkursach i proponowanych aktywnościach. Łączą się z wychowawcami poprzez wideo rozmowy na ZOO, Messenger czy telefon. Kontakt online jest dzieciom bardzo potrzebny gdyż często nie radzą sobie z dużą ilością zadawanych lekcji lub z przedłużającym się przebywaniem w domowej izolacji. Każde dziecko korzystające ze zdalnej pomocy może uzyskać wsparcie od wychowawców oraz od psychologa pracującego w świetlicy.

W okresie przedświątecznym dzieci złożyły sobie życzenia Wielkanocne poprzez wideorozmowy. Była to niecodzienna, inna niż każdego roku sytuacja. Pomimo braku tradycyjnych potraw było dużo radości ze wspólnego obcowania i pokazywania własnoręcznie wykonanych pisanek.