Święta w schroniskach dla osób bezdomnych

Ośrodek „Tylko” – ul. Żytnia 1A
Z  powodu trwającej pandemii koronawirusa, Wigilia w Ośrodku „Tylko” będzie wyglądała nieco inaczej niż w latach poprzednich. Obostrzenia zakładają ograniczenia, które zmuszają nas do świętowania w ograniczonym gronie.
W schronisku Wigilia rozpocznie się o godzinie 15:00 i spotka się podczas niej około 100 mieszkańców.
Spotkanie Wigilijne oraz posiłki w dwa dni świąteczne  odbywać  się będą w kilku turach tak jak na co dzień.
Wigilia dla Gości z zewnątrz odbywać się będzie w godzinach 12:00-14:00.
W I dzień Świąt posiłek zaplanowany jest na godzinę 16:00-17:00,
W II dzień Świąt zaś na godzinę 15:30-16:30.
Począwszy od Wigilii przez dwa dni świąteczne, planujemy przyjąć około 500 gości z miasta.
Porcje obiadowe składać się będą z w tradycyjnych potraw świątecznych takich jak kapusta wigilijna, ryba, kotlet mielony, wędlina, ciasta oraz owoce.
 
 
Schronisko „Przystań” – Wolska 172
Jak co roku 24 grudnia odbędzie się Wigilia dla mieszkańców schroniska (100 mężczyzn).
Jadłospis wieczerzy wigilijnej składa się z tradycyjnych potraw, które własnoręcznie przygotowują mieszkańcy schroniska; czerwony barszczyk z pierogami, ryba,  sałatki  i ciasto.
„W czasie pandemii  nie możemy zapraszać na spotkanie wigilijne osób z zewnątrz, ale wiadomo, że każdy kto zabłądzi pod nasze drzwi zostanie poczęstowany ciepłym posiłkiem” – mówi Joanna Kaup-Markiewicz – kierownik schroniska. . „W  kolejne Świąteczne dni przewidujemy także świąteczny obiad z kawą i ciastem. W tym roku w okresie świątecznym mieszkańcy nie będą wychodzili na przepustki do rodziny i znajomych, ale posiadamy zapas kartek świątecznych i namawiamy naszych mieszkańców, aby napisali kartki i listy do swoich najbliższych” – dodaje.

Skip to content