Świąteczny dar Wietnamczyków dla mieszkańców Warszawy

1 grudnia społeczność wietnamska z Warszawy przekazała dary materialne oraz kwotę 5000 zł na potrzeby ubogich mieszkańców archidiecezji warszawskiej.
Szacuje się, że w Warszawie zamieszkuje ok. 15 tys. Wietnamczyków, dla których Polska nie jest jedynie krajem tranzytowym. Ich dzieci osiągają znakomite wyniki w szkołach, a oni sami słyną z wielkiej pracowitości. – Czy widział ktoś bezrobotnego Wietnamczyka? – pyta retorycznie ks. Osiecki opiekun wspólnoty katolickiej, która przekazała ofiarę w wysokości 5000 zł.
W Polsce działa kilka stowarzyszeń wietnamskich, tj. Stowarzyszenie Wietnamczyków w Polsce Solidarność i Przyjaźń, Stowarzyszenie Kobiet Wietnamskich, Stowarzyszenie Kulturalno-Społeczne, Wspólnota Katolików Wietnamskich.