Styczeń 2016

Styczeń zaczęliśmy od powitania Nowego Roku, rozmawialiśmy na temat wspomnień z naszych Sylwestrowych Nocy, a przede wszystkim zrobiliśmy sobie postanowienia noworoczne.
Poprzez rozmowy i różnorodne formy zajęć, wychowawcy wraz ze specjalistami wprowadzili dzieci w tematykę Święta Trzech Króli co wywołało burzliwe dyskusje, wychowankowie byli bardzo zainteresowani informacjami na temat tego święta. Zaciekawienie dzieci postanowiliśmy wykorzystać, co w sposób miły i przyjemny pozwoliło nam na przeprowadzenie różnego rodzaju rozmów, które zawierały w sobie inne, ważne dla nas tematy.
W styczniu w końcu zawitała do nas Zima! W związku z tym, że lubimy wszelkiego rodzaju aktywność fizyczną, korzystaliśmy z uroków „białej” pory roku i po za wyjściami na lodowisko, chodziliśmy również na pobliską górkę, co dało wychowankom ogrom radości. Dzieciom nie straszny był mróz, dlatego też w ferworze zabawy wracaliśmy do świetlicy zmęczeni, ale przede wszystkim szczęśliwi.
Jak zawsze, pamiętaliśmy o tym, aby rozwijać pasję i zainteresowania naszych wychowanków. Po za warsztatami kulinarnymi, gdzie przygotowywaliśmy pyszne potrawy, które potem wspólnie spożywaliśmy, postawiliśmy także na prace plastyczne. Dzieci z wielką pasją i zaangażowaniem przekładały na kartki papieru panującą za oknami zimę, Podczas naszych warsztatów plastycznych powstały piękne pracę, które razem tworzą widniejącą na naszym korytarzu „zimową gazetkę”. Na warsztatach wykonaliśmy także pocztówki z podziękowaniami dla naszych mikołajowych sponsorów. Jesteśmy bardzo wdzięczni naszym dobroczyńcom, dlatego też chcieliśmy im podziękować za ich dobre serce.
Nie zapomnieliśmy także o święcie naszych kochanych babć i dziadków i w ramach naszych warsztatów wspólnie wykonaliśmy figurki z gipsu, które dzieci mogły wręczyć swoim ukochanym dziadkom. Przy okazji Dnia Babci i Dziadka nasi specjaliści rozmawiali z dziećmi na temat tego, jak ważne w naszym życiu są relacje w rodzinie.
W ramach nagrody za owocną pracę naszych wychowanków, miesiąc zakończyliśmy bardzo przyjemnie. Udaliśmy się do kina na film „Alvin i wiewiórki – wielka wyprawa”. Dzieci były zachwycone filmem i przez cały czas trwania seansu, na sali kinowej rozbrzmiewały wrzawy śmiechu naszych kochanych pociech. Sprawiło to radość nie tylko im, ale także całej kadrze naszej placówki, która z satysfakcją patrzyła na uśmiech na twarzach swoich wychowanków.
A teraz przygotowujemy się do zimowego wyjazdu do Murzasichle. Chcieliśmy bardzo podziękować Ks. Proboszczowi Dariuszowi Gasowi za wsparcie finansowe. Dzięki Jego pomocy i wsparciu, na zimowisko mogą pojechać prawie wszyscy nasi wychowankowie.

Skip to content