Stacja Caritas w Błoniu rozszerzyła działalność

Z początkiem roku 2005 opieką pielęgniarską świadczoną przez Stację Opieki, mającą swą siedzibę w Błoniu, zostało objętych 30 nowych pacjentów. Są to chorzy zamieszkujący gminę Błonie oraz gminy ościenne – Leszno, Ożarów Mazowiecki, Grodzisk, Milanówek, Pruszków, Babice.
Usługi stacji są świadczone – zgodnie z formułą opieki długoterminowej – w domu pacjenta. Większość osób to chorzy po udarach. Mamy także wiele osób chorujących na chorobę Parkinsona. Dużym problemem pacjentów leżących są odleżyny. W ich leczeniu odnosimy duże sukcesy.
Niektórzy z naszych podopiecznych nie mieszczą się w kryteriach usług medycznych świadczonych w ramach opieki długoterminowej. Mimo to świadczymy im pomoc ponieważ są osobami samotnymi, mieszkającymi z daleka od miasta. Pomagamy w załatwieniu wizyt lekarskich, wykupieniu leków, robieniu zakupów, udzielamy pomocy socjalnej oraz wypożyczamy sprzęt rehabilitacyjny.