Sierpień 2016

Sierpień to czas żniw i odlotu ptaków do ciepłych krajów. Już na samym początku drugiego miesiąca wakacji czuliśmy, że niedługo skończy się czas leniuchowania i trzeba będzie wrócić do obowiązków. Mimo to cieszyliśmy się na czekające nas sierpniowe atrakcje.
Z przyjemnością wybraliśmy się na spacer po Łazienkach Królewskich. Szczególną uwagę zwróciliśmy na ptaki, które niedługo wrócą do cieplejszych krajów. Czeka je długa podróż. Patrzyliśmy, jak ptasie mamy trenują swoje dzieci, aby wytrzymały ten męczący lot. Podziwialiśmy też rzeźby, Teatr na Wodzie i piękne, kolorowe klomby pełne kwiatów.
Korzystając ze  słonecznej pogody ruszyliśmy także  na pobliskie Pola Mokotowskie,
gdzie braliśmy udział w różnych grach i zabawach przygotowanych przez wychowawców.
Pamiętając  ile satysfakcji i atrakcyjnych nagród  przyniósł konkurs wiedzy o Ochocie, który zorganizowaliśmy podczas Pikniku Rodzinnego we współpracy ze Szkołą Podstawową nr 280, postanowiliśmy wybrać się na spacer po Ochocie, żeby jeszcze lepiej ją poznać i mieć szansę na wygraną podczas kolejnej edycji konkursu. Zwiedziliśmy Szczęśliwice, okolice Filtrów, Plac Narutowicza oraz  Plac Starynkiewicza.
W sierpniu nie zabrakło też wydarzeń kulturalnych. Z radością
obejrzeliśmy w Multikinie trzy filmy: „7 krasnoludków i królewna śnieżka . Nowe przygody”, „Epoka lodowcowa 5. Mocne uderzenie” oraz „Mój przyjaciel smok”. Miłą niespodziankę sprawili nam wychowawcy zabierając nas do Domu Kultury „Rakowiec” na Ochockie Lato Teatralne na przedstawienia pt. „Bałwanki” oraz . „Prot i Filip”. Wyjście na wystawę do Zachęty, gdzie podziwialiśmy wspaniałe obrazy,  również okazało się trafnym wyborem.
W międzyczasie, będąc w świetlicy dobrze bawiliśmy się podczas zajęć  czytelniczych oraz rozwijaliśmy swoją wyobraźnię i kreatywność układając różne konstrukcje z klocków Lego.
Wychowawcy zafundowali nam też odrobinę sportu. Byliśmy gośćmi w III Ogrodzie Jordanowskim, gdzie mogliśmy wysłuchać jak zawodnicy AZS AWF Michał Filip, Łukasz Lapszyński, Jan Firlej, Maciej Olenderek opowiadali o zdrowym trybie życia. Pokazywali także wybrane elementy gry w piłce siatkowej. Odwiedziliśmy także basen i plac zabaw przy Placu Inwalidów gdzie mogliśmy bawić się do woli.
Sierpień to miesiąc w którym obchodzimy rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. W tym roku przypadła 72 rocznica. Udaliśmy się  na Plac Zamkowy oraz na Podwale do Pomnika Małego Powstańca. Tam mogliśmy wysłuchać piosenek powstańczej Warszawy oraz zobaczyć 93-letnią sanitariuszkę i łączniczkę  Powstania Warszawskiego panią Danutę Zdzierską- Wicho.
Wychowawcy zabrali nas do Ośrodka Kultury „Ochota” na warsztaty „Szalony naukowiec”, gdzie rozwijaliśmy swoją kreatywność oraz zainteresowania naukowe.
Niezapomniane wrażenia z wycieczki do Legionowa oraz do gabinetu numizmatów  pozostaną na długo w naszej pamięci. Mięliśmy okazje zobaczyć to co na co dzień jest dla nas niedostępne i nieznane.
Szkoda że czas tak szybko płynie i że już za parę dni wracamy do szkoły. Wakacje mogłyby trwać wiecznie.

Skip to content