Sierpień 2015

Nadeszły długo wyczekiwane wakacje, a wraz z nimi zasłużony odpoczynek. Wychowawcy jak co roku przygotowali dla nas liczne i ekscytujące atrakcje.
Dwumiesięczny czas wytchnienia rozpoczęliśmy udziałem w pikniku zorganizowanym w Parku Agrykola. Braliśmy udział w zorganizowanych konkursach, zwiedzaliśmy wnętrza pojazdów uprzywilejowanych, uczyliśmy się udzielać pierwszej pomocy, gasiliśmy pożar pompą strażacką, poznaliśmy pojazdy policyjne i wojskowe roboty wykorzystywane przy rozbrajaniu bomb. Odwiedziliśmy Muzeum Geologiczne, którego bogate kolekcje skał, minerałów i szkielety wymarłych zwierząt zrobiły na nas ogromne wrażenie. W Muzeum Kolejnictwa zgłębiliśmy wiedzę dotyczącą historią kolei. Unikatowe eksponaty oraz liczne i wierne oryginałom modele taboru kolejowego mieliśmy na wyciągnięcie ręki. Na starych peronach udostępniono wiele wagonów, do wnętrza których mogliśmy wejść. W ramach projektu „W pracowni młodego inżyniera” wzięliśmy udział w warsztatach „Wirtualne laboratorium – eksperymenty i doświadczenia” i byliśmy uczestnikami fantastycznych testów z wykorzystaniem substancji chemicznych. Białe fartuch, okulary, rękawiczki i probówki sprawiły, że poczuliśmy się jak światowi naukowcy.
W Oceanarium podziwialiśmy podwodny świat i jego stworzenia z najodleglejszych zakątków kuli ziemskiej. Pośród ogromnej ilości niecodziennych ryb morskich i słodkowodnych podziwiać mogliśmy drapieżne rekiny, piranie, mureny, i węże morskie. Wycieczka pozostawiła po sobie niezapomniane i piękne wspomnienia. Z zadowoleniem uczestniczyliśmy w artystycznym spotkaniu „Ogrody Muzyczne” poświęconemu twórczości polskiego kompozytora i pianisty Fryderyka Chopina. W atmosferze wspólnej zabawy chłonęliśmy przekazywaną nam wiedzę, oglądaliśmy zdjęcia z kosmosu zrealizowane do muzyki Chopina, uczestniczyliśmy w mini konkursie pianistycznym w jury, którego zasiadła nasza koleżanka Julia. W Narodowej Galerii Sztuki „Zachęta” czekały na nas warsztaty „Prawda, piękno, dobro” traktujące o najwyższych ideach i wartościach.
W czasie trwania wakacji byliśmy częstymi gośćmi kina, basenów, placów zabaw i warszawskich parków miejskich. Spacerowaliśmy alejkami Łazienek Królewskich i Ogrodu Botanicznego, uczestniczyliśmy w pikniku hip – hopowym i odpoczywaliśmy na łonie natury w Powsinie i Polach Mokotowskich.
 

Skip to content