Rekolekcje PZC

W dniach 12-14 lutego 2015 r. w Centrum Animacji Misyjnej księży Pallotynów w Konstancinie-Jeziornej odbyły się rekolekcje dla 200 wolontariuszy z Parafialnych Zespołów Caritas archidiecezji warszawskiej. Temat rekolekcji brzmiał: Wolontariusz Caritas – prorokiem miłosierdzia.
Ojciec Dezyderiusz Pol OFM w konferencjach wskazał wiele analogii między postawą proroków Starego Testamentu a posługą wolontariuszy dzisiaj. Konferencje, modlitwa i wspólny czas posłużyły uczestnikom do jeszcze większego wzajemnego poznania osób zaangażowanych w różnych parafiach na rzecz pomocy ludziom potrzebującym.
W ostatnim dniu rekolekcji, w niedzielę, przyjechał ks. Bp Piotr Jarecki, który z dużym zainteresowaniem rozmawiał z wolontariuszami i zapoznał się z działalnością zespołów. Bardzo dobre i szerokie zaangażowanie wielu parafii zachęciło wszystkich do jeszcze liczniejszego włączenia się w dzieło miłosierdzia całego Kościoła.
Wolontariusze zaangażowani w 58 parafiach wyjechali z Konstancina zadowoleni ze sprawnej organizacji, smacznej kuchni i z przeświadczeniem, że powinni czynić dobro i być prorokami miłosierdzia na co dzień.

Skip to content