Pracowita wiosna wolontariuszy PZC

W ponad stu parafiach archidiecezji warszawskiej prężnie działają Parafialne Zespoły Caritas. Wolontariusze PZC przygotowali paczki żywnościowe na święta wielkanocne, dwadzieścia parafii włączyło się w program Fundacji Biedronka „Na codzienne zakupy”, a także przekazało tzw. Karty Życia seniorom.
Dużego zaangażowania wymagało również rozdzielanie żywności i środków higienicznych; łącznie ponad 12500 sztuk żeli do dezynfekcji rąk, szamponów, odżywek, płynów do kąpieli, balsamów i chusteczek nawilżonych trafiło do najbardziej potrzebujących w różnych parafiach.
Wolontariusze przekazali potrzebującym łącznie 8 ton żywności, którą Caritas AW otrzymała od Agencji Rezerw Materiałowych.
Z końcem kwietnia Parafialne Zespoły Caritas zakończyły kampanię promującą przekazywanie 1% podatku na cale statutowe Caritas AW. W ostatnich latach do Parafialnych Zespołów Caritas trafiło 1.257.000 zł pochodzących z odpisu 1%podatku. Już dziś dziękujemy wszystkim, którzy również w tym roku zdecydowali się wesprzeć Caritas AW i Parafialne Zespoły.
Skip to content