PRACA – Pielęgniarki i opiekunowie medyczni

Caritas Archidiecezji Warszawskiej pilnie poszukuje pielęgniarek i opiekunów medycznych do opieki nad pacjentami zakażonymi wirusem COVID-19 w Zakładzie Opiekuńczo – Leczniczym w Warszawie ul. Krakowskie Przedmieście 62. Oddział podzielony jest na 2 części (zakażoną-posiew COVID+ ) i część z ujemnymi wynikami posiewów. W zależności od potwierdzonych wyników dokonujemy kohortacji. Sytuacja jest dynamiczna. Wymaga zaangażowania dużej liczby personelu przy bieżącej reorganizacji oddziału. 
Zapewniamy  profesjonalne, indywidualne środki ochrony osobistej, pozwalające na skuteczną ochronę podczas pracy na zakażonym oddziale, taką jak w szpitalu jednoimiennym: (skafandry, kombinezony, przyłbice, profesjonalne maski, rękawiczki, środki odkażające). Środki te są skuteczne. Co kilka dni personel ma pobierane posiewy w celu zbadania go na obecność wirusa. Żadna z osób pracujących na zakażonym Oddziale nie uległa dotychczas zakażeniu. Powyższe nie jest tożsame z całkowitą gwarancją braku zakażenia. Każda z osób podejmujących wezwanie musi być świadoma ryzyka, które jest zminimalizowane, ale istnieje.
Aktualnie oferowany poziom ochrony powoduje, iż  personel dochodzący do pracy na zakażony oddział nie musi być już izolowany w placówce i po zakończeniu zmiany, kąpieli, odkażaniu i dezynfekcji – o ile mieszka sam – jest odwożony do domu, w celu uniknięcia transportu środkami komunikacji miejskiej. Dla osób, które nie mieszkają same, oferujemy darmowy hostel lub inne lokum.
Praca jest odpłatna. Pracującym na zakażonym oddziale zapewnimy też darmowe posiłki i w razie potrzeby opiekę psychologiczną.
Zainteresowanych podjęciem pracy w charakterze personelu pielęgniarskiego prosimy o kontakt pod  numerem: 660 776 143. 
Opiekunowie proszeni są o przesyłanie zgłoszeń wyłącznie drogą mailową na adres: warszawa@caritasaw.pl

Skip to content