Początek roku w świetlicy „Ochotka”

1 września już po raz 7 w warszawskiej świetlicy „Ochotka” wychowawcy uroczyście przywitali wszystkie dzieci. To był dzień, kiedy można było wymienić się wrażeniami z kolonii organizowanymi przez Caritas Archidiecezji Warszawskiej. Nasze koleżanki i koledzy byli w Stegnie Gdańskiej i w Broku. Do wyboru było również wiele innych ciekawych miejsc wakacyjnych, ale większość z nas zdecydowała się na Stegnę, a kilkoro na Brok głównie ze względu na termin.
Żaneta na kolonii spotkała panią Beatę i pana Pawła, który właśnie tam opiekowali się dzieciakami. Artur przywiózł ze Stegny dyplom za pierwsze miejsce w Mini Playback Show, a pozostali wiele wrażeń i miłych wspomnień. Wakacje szybko zleciały bo jak wiadomo wszystko co dobre szybko się kończy. Dlatego cieszymy się, że mogliśmy wrócić do naszej „Ochotki”. Czekamy na zajęcia grupowe, zabawy, gry, wspólne śpiewy i tańce itp. Rok szkolny w świetlicy rozpoczęliśmy obiecując wychowawcom, że będziemy jeszcze pilniej niż wcześniej odrabiać wszystkie lekcje, a także z chęcią pomożemy przy przygotowywaniu posiłków.
Ci, którzy mieli nie najlepszy humor, bo mniej lubią chodzić do szkoły wreszcie zaczęli się uśmiechać. Skąd ten uśmiech? – Niedługo mamy iść do kina! Czekają na nas też inne atrakcje – pływalnia, kręgle, jazdy konne. W pierwszy piątek miesiąca jesteśmy zawsze na nabożeństwie w kościele. Każdy znajdzie coś dla siebie! Daniel i Piotruś – bracia, którzy po raz pierwszy tutaj przyszli, obiecali przyprowadzić jeszcze siostrę. Do świetlicy jak na razie zapisało się jeszcze 3 nowych uczestników. Czeka nas odpowiedzialne zadanie przyjęcia ich, wprowadzenia oraz zapoznania z naszymi zwyczajami i zasadami.
Każdego kto ma ochotę
zapraszamy do „Ochotki”
na zabawy i na psotki!

Skip to content