Październik w Klubie Socjoterapeutycznym warszawskiej Caritas

W październiku młodzież z Klubu Socjoterapeutycznego Caritas Archidiecezji Warszawskiej uczestniczyła w integracyjnym spotkaniu z koleżankami i kolegami z kolonii letniej z Gąsek nad morzem.
Pojechaliśmy pociągiem do Małkini gdzie czekała na nas piękna jesienna pogoda i grupa przyjaciół, którzy zorganizowali dla nas wycieczkę pieszą po Nadbużańskim Parku Krajobrazowym bogatym w niezwykłą florę leśną.
Spotkanie było okazją do lepszego poznania siebie oraz wymiany doświadczeń dotyczących wolontariatu w warszawskiej Caritas i ZHP w Małkini, z którą młodzież z tej miejscowości wjeżdża na obozy harcerskie. Po długiej wędrówce wszyscy odpoczęliśmy przy ognisku rozpalonym nad brzegiem Bugu, posilając się pieczoną kiełbaską i chlebem.
W niedzielę 17 października na Ursynowie odbył się festyn otwarty pod hasłem „Bieg po zdrowie – nałogom NIE” zorganizowany przez Wydział Dzielnicy Ursynów. Były koncerty, loterie i konkursy a także biegi dla młodzieży na różnych dystansach.
Wśród zwycięzców biegu na 1400 m znalazła się nasza koleżanka z klubu, która zajęła III miejsce i otrzymała wspaniały puchar oraz dyplom od organizatorów imprezy.