Marzec 2017

Na początku miesiąca odwiedziliśmy placówkę edukacyjną „Przystanek Historia”. Uczestniczyliśmy w warsztatach pt. Nie ma cwaniaka nad dziecko z trzepaka – lata 80. XX wieku w Polsce. Dowiedzieliśmy się co to był PRL, jak wyglądało wtedy życie naszych rodziców i dziadków oraz mieliśmy okazję poznać i zagrać w kapsle. Każdy z nas otrzymał przygotowany kapsel do gry. Zabawa była doskonała. Na koniec obejrzeliśmy film pt. Bolek i Lolek z 1978 roku.
Byliśmy też w kinie na filmie pt. Munio. Strażnik Księżyca. Bajka opowiada o małym, wesołym Munio, który niespodziewanie zostaje wybrany na strażnika Księżyca. Jest to dla niego zaskoczenie, ale i wyzwanie. Księżyc  i Słońce zostaną ukradzione przez złego maga.  Munio musi odzyskać księżyc naprawiając tym samym swój błąd dla przywrócenia porządku na niebie.
W marcu mieliśmy okazję zagrać w mini golfa. Przed wejściem na pole obejrzeliśmy film, który opisywał jakie karty z historii poznamy podczas gry. Pole wiedzie przez 18 dołków, które są związane z ważnymi elementami historii świata. Poznajemy starożytne cywilizacje, średniowieczne wioski, dziki zachód, aż na koniec wracamy do współczesności. Pierwszy raz graliśmy w golfa, ale bardzo podobało nam się. Chętnie wrócimy tam jeszcze raz!
Po ciężkim tygodniu wybraliśmy się na kręgielnie. Z pełnym skupieniem graliśmy zbijając kolejne pachołki. Jak zawsze śmiechu i radości było co nie miara. Wyszliśmy zmęczeni i zadowoleni.
W ostatni piątek marca wychowawczyni zabrała nas do Muzeum Azji i Pacyfiku. Zwiedziliśmy trzy wystawy. Jedna pokazywała tradycyjne instrumenty jakie są popularne na terenie Azji. Kolejna pokazywała elementy strojów tradycyjnych mieszkańców Bliskiego Wschodu. Sporo było zdjęć, ubrań i rzeczy codziennego użytkowania należących do  dzieci w kulturze islamu. Po obejrzeniu wystaw postanowiliśmy ułożyć wielkie klocki. Udało się nas ułożyć konia i byka. Mimo małej ilości elementów zadanie okazało się niełatwe.
Już powoli zaczynamy myśleć o wiośnie. Mamy za sobą pierwszy wiosenny spacer. Był on krótki, ponieważ  zaskoczył nas deszcz. Zdążyliśmy znaleźć pierwsze oznaki wiosny – pączki na drzewach i krzewach, kiełkującą trawę i pierwsze kwiaty. Podczas zajęć grupowych z terapii pedagogicznej wykonywaliśmy prace plastyczne związane z tą porą roku. Powstały kwiaty z bibuły i popcornu.