Luty 2017

W lutym przyszły wyczekiwane przez wszystkich ferie zimowe. Część z nas wyjechała na zimowisko do Murzasichle. Tak jak w zeszłym roku pensjonat „U Ziomka” przyjął nas z góralska gościnnością.
W trakcie pobytu zwiedziliśmy sanktuarium w Ludźmierzu, pustelnie Św. Brata Alberta. Wycieczka  na Kalatówki była dla niektórych z nas nieprostym doświadczeniem. Nagrodą za dotarcie na polanę była możliwość zabawy na śniegu i jazdy na jabłuszkach oraz słodki poczęstunek. Widzieliśmy także skocznie w Zakopanym. Mieliśmy trochę szczęścia, ponieważ trwał akurat trening i mogliśmy zobaczyć skoczka podczas lotu.  Byliśmy też na basenach termalnych w Bukowinie Tatrzańskiej. Doskonale bawiliśmy się w licznych basenach i zjeżdżalniach. Uczestniczyliśmy w kuligu.
Jazda wozami zaprzęgniętymi w konie powożonymi pr5zez  prawdziwego górala okazała się niemałą atrakcją.. Gdy dotarliśmy na polanę mogliśmy piec kiełbaski i chleb oraz bawić się na śniegu.  Bitwa na śnieżki była udana, wszyscy wróciliśmy zadowoleni. W Zakopanym wjechaliśmy kolejką linową na Gubałówkę. Mogliśmy podziwiać widok na miasto i Tatry. Była to dobra okazja do zrobienia licznych zdjęć, ponieważ pogoda nam dopisała. Na Krupówkach dokonaliśmy zakupu pamiątek.  Restauracja Mc Donald przygotowała dla całej grupy niespodziankę – zestaw Happy Meal. Na stoku w Murzasichle uczyliśmy się jeździć na nartach. Było przy tym dużo zabawy i śmiechu.
Tematem tegorocznego zimowiska były kontynenty. Nasz świetlica miała przygotować prezentację o Europie. Aktywnie dyskutowaliśmy na jej temat, poszukiwaliśmy różnic między mieszkającymi tutaj dzieci oraz na temat tolerancji. Wyniki naszej pracy przenieśliśmy na plakaty.
Już za rok kolejne zimowisko. Będziemy musieli cierpliwie czekać!

 

Skip to content