Marzec 2016

Marzec w świetlicy wsparcia dziennego przy ul. Sokołowskiej był min. przygotowaniem do zbliżających się Świąt Wielkanocnych.  Zmieniliśmy dekorację na wiosenną, po raz kolejny zorganizowaliśmy spotkanie rodzinne pod hasłem „Baw się ze mną Mamo, tato” podczas którego rodzice wraz z dziećmi przygotowywali ozdoby wielkanocne. Podczas tak organizowanych zajęć świetlicowych w których uczestniczą również rodzice naszych podopiecznych jest okazja do nawiązania głębszych relacji dziecko – rodzic. Zarówno dzieci jak i ich rodzice bawili się w przyjaznej atmosferze dekorując wielkanocne jajka, króliki, malując pisanki.
Przygotowaliśmy z dziećmi przy współpracy z rodzicami uroczyste spotkanie wielkanocne, w którym uczestniczyli również ks. Dyrektor Sławomir Opaliński i koordynator placówek wsparcia dziennego p. Elżbieta Jackiewicz. Oprócz „suto” przygotowanego posiłku dzieci mogły w rozmowie z księdzem dyrektorem głębiej zrozumieć znaczenie Świąt Wielkanocnych w tradycji kościoła .
W marcu udało nam się spędzać czas na zabawie poza świetlicą. Odwiedziliśmy salę zabaw Kolorado, dokąd podopieczni świetlicy bardzo chętnie chcą chodzić. Na stadionie Narodowym zwiedzaliśmy wystawę klocków Lego. Byliśmy również w kinie.

Skip to content