Marzec 2016

Marzec spędziliśmy bardzo intensywnie odrabiając lekcje, bawiąc się a przede wszystkim przygotowując się do Świąt Zmartwychwstania Pańskiego.
Wraz z początkiem nowego semestru naszym wychowankom na nowo przybyło trochę nauki. Dzieci przy pomocy wychowawców oraz wolontariuszy pilnie i w skupieniu zasiadały do książek i zeszytów. Z niecierpliwością czekaliśmy na cieplejsze dni spacerując po Ursynowie szukaliśmy wiosny.
Korzystając z pierwszych słonecznych i ciepłych dni, staraliśmy sie spędzać dużo czasu na świeżym powietrzu. Wolny czas wykorzystaliśmy na pobliskim placu zabaw, gdzie dzieciaki ciesząc się ładną pogodą mogły bez przeszkód spożytkować swoją energię korzystając ze wszystkich możliwych atrakcji. Dla dzieci był to czas relaksu i integracji w grupie a dla wychowawców i specjalistów możliwość poprowadzenia zajęć w nieco innej, atrakcyjniejszej dla wychowanków formie.
Marzec, przede wszystkim był miesiącem w którym przygotowywaliśmy sę do Świąt Wielkanocnych. Regularnie uczęszczaliśmy na Drogę Krzyżową w naszej Parafii, która specjalnie poprowadzona dla dzieci, pozwalała na czynne uczestnictwo najmłodszych parafian. Taka forma nabożeństwa, dla dzieci była możliwością głębszego i adekwatnego do wieku zrozumienia istoty Wielkiego Postu.
Wielkanoc to także pisanki, zajączki, baranki i inne kolorowanki. W ramach warsztatów plastycznych, dzieci wraz z wychowawcami i wolontariuszami chętnie wykonywały świąteczne ozdoby, dzięki czemu nasza świetlica wypełniona była przepięknymi  pracami naszych pociech. Robiliśmy między innymi pisanki techniką decoupage lub ozdabiając je kolorowymi cekinami, a także zajączki z rolek po papierze toaletowym. W ramach przygotowań do Świąt nie mogło zabraknąć wielkanocnych przysmaków. Podczas warsztatów kulinarnych dzieci pod opieką wychowawców przygotowały mazurki oraz ciasteczka, które udekorowane lukrem i innymi słodkimi ozdobami, pięknie zdobiły Wielkanocny stół.
Nie pozostaliśmy obojętni na los drugiego człowieka. Nasi wolontariusze wraz z wychowawcami pod kierunkiem Pani Grażynki z Parafialnego Koła Caritas uczestniczyli w różnych pracach na rzecz Parafii.
21-go marca wraz z pierwszym Dniem Wiosny zorganizowaliśmy w naszej świetlicy spotkanie Wielkanocne, na które zaprosiliśmy także rodziców naszych wychowanków. W licznym gronie i miłej atmosferze, spędziliśmy czas na rozmowie, wspólnym posiłku i wielu innych przyjemnościach. Najedzeni i w dobrych nastrojach życzyliśmy sobie Zdrowych i Wesołych Świąt, pełnych radości ze Zmartwychwstania Pana.
W ramach prezentu świątecznego i powitania wiosny wybraliśmy się do Parku Zabaw Warszawianka.

Skip to content