Marzec 2015

Korzystając z  pięknej, słonecznej, ciepłej, wiosennej  pogody spędzaliśmy wolny czas na placu zabaw i boisku sportowym. W deszczowe dni graliśmy  w rózne gry planszowe. U młodszych dużym powodzeniem cieszyła się gra ” Skubane kurczaki”, przy której potrzebny jest refleks i dobra pamięć wzrokowa. Starsi próbowali swoich sił przy grze w szachy. Wzięli nawet udział w turnieju szachowym, gdzie zdobyli pamiątkowy medal.
Marzec był czasem skupienia, modlitwy i pracy nad sobą przed Wielkanocą, dlatego aktywnie uczestniczyliśmy w nabożeństwie Drogi Krzyżowej oraz mszy świętej pierwszopiątkowej.
W tym miesiącu aktywnie uczestniczylismy w różnych pracach plastyczno-technicznych związanych ze świętami. Wykonaliśmy wiele kolorowych kartek świątecznych, jajek techniką decupage i figurek gipsowych,  które ofiarowaliśmy naszym sponsorom i sympatykom świetlicy.  Zebralismy wiele przepisów kulinarnych na podstawie których przygotowalismy potrawy na nasze spotkanie świąteczne.
Pamiętając o bohaterach – harcerzach z Szarych Szeregów uczciliśmy ich pamięć uczestnicząc w apelu  poległych w rocznicę „Akcji pod Arsenałem”, zorganizowaliśmy okolicznościową gazetkę oraz przeprowadziliśmy dyskusję na temat „Jak rozumiesz słowo patriotyzm i jak w dzisiejszych czasach  można być patriotą?”
Starsi -nasi 6-klasiści przy pomocy wolontariuszy przygotowywali się do pierwszego w swoim życiu egzaminu, który odbył się 1 kwietnia.  Dla wyciszenia stresu we wtorek bylismy w kinie na filmie pt. „Kopciuszek”. Wydawałoby się że to bajka dla młodszych, jednak starsi również bawili się świetnie.
W dniu 30 marca cała  nasza świetlicowa społeczność uczestniczyła w spotkaniu Wielkanocnym. Uroczystość rozpoczął rozważaniem wielkiego tygodnia nasz ksiądz proboszcz Dariusz Gas. Przy Wielkanocnym stole tradycyjnie podzieliliśmy się jajkiem, składaliśmy sobie życzenia. W tym dniu nie zabrakło również rodziców, którzy włączyli się do przygotowania wspólnego posiłku.
Z okazji zbliżających się  Świąt Wielkanocnych życzymy wszystkim Błogosławieństwa Bożego Zdrowia i mokrego Dyngusa.

Skip to content