maj 2016

Maj rozpoczęliśmy od świętowania 1, 3 i 8 maja. W związku z tymi uroczystościami przygotowaliśmy wystawy tematyczne oraz różnego rodzaju prace plastyczne. Niektórzy z nas w tym roku przystąpili do I Komunii Świętej. Dużo rozmawialiśmy na temat sakramentów świętych, ze szczególnym uwzględnieniem ich wpływu na nas. Braliśmy udział w nabożeństwach majowych.
W maju swoje działania skupiliśmy również na przygotowaniach do uroczystego obchodzenia święta Bożego Ciała oraz Dnia Matki. Wspólnie omawialiśmy  rolę mamy w naszym życiu oraz nasze  powinności i oczekiwania wobec niej. Z wielkim zaangażowaniem przygotowywaliśmy drobne, własnoręcznie wykonane przy użyciu różnorodnych form plastycznych upominki, które następnie wręczyliśmy naszym mamom w dniu ich święta. Na naszych warsztatach kulinarnych, jak co miesiąc, przygotowywaliśmy różnego rodzaju potrawy, które następnie wspólnie spożywaliśmy.
W maju szczególny nacisk kładliśmy na propagowanie zdrowego stylu życia. Sporo czasu poświęciliśmy na omawianie zasad bezpieczeństwa. Staraliśmy się, bez względu na pogodę, wykazywać dużą aktywność fizyczną. Na szczęście pogoda przez cały miesiąc raczej nam dopisywała.  Byliśmy w parku linowym. Dużo czasu spędzaliśmy na pobliskim placu zabaw, organizowaliśmy gry i zabawy ruchowe na świeżym powietrzu oraz jeździliśmy na rolkach, deskorolkach i hulajnogach. Wzięliśmy również udział w Pikniku Naukowym oraz w realizacji projektu „Nasz Ursynów”. Odwiedziliśmy także kino, gdzie z ogromną przyjemnością obejrzeliśmy film „Dzielny kogut Maniek”.
Gdy pogoda nie dopisywała również się nie nudziliśmy. Braliśmy udział w rozmaitych.zajęciach socjoterapeutycznych. Na zajęciach plastycznych rozwijaliśmy swoje zdolności manualne. Szczególnie spodobała nam się sztuka origami. Przy pomocy wolontariuszy organizowaliśmy również zajęcia teatralne.
Dużo czasu spędzaliśmy na nauce, poprawiając oceny i przygotowując się do egzaminu szóstoklasisty. Szczególny nacisk położyliśmy na uzupełnianie barków szkolnych. Pomimo tego maj pozostanie w naszej pamięci głównie jako czas wypełniony miłymi chwilami związanymi z licznymi świętami.

Skip to content