Maj 2015

W naszej w maju świetlicy odbywały się zajęcia mające na celu aktywizację fizyczną dzieci. Jeżeli tylko pogoda na to pozwalała, większość zajęć odbywała się na świeżym powietrzu. Gdy padał deszcz skorzystaliśmy z placu zabawa „Warszawianka” oraz ściany wspinaczkowej. Bardzo polubiliśmy zajęcia z trenerem boksu, panem Robertem, ktróre uczą nas m.in. wytrzymałości, systematyczności i czerpania zadowolenia z wysiłku fizycznego oraz pozwalają w sposób akceptowalny rozładować złe emocje. Wielokrotnie rozmawialiśmy o tym, jaką rolę w naszym życiu odgrywa prawidłowe odżywianie, higiena dnia codziennego oraz dobry plan zajęć.
W związku ze świętami majowymi uczestniczyliśmy w obchodach rocznicy Konstytucji 3 Maja. Braliśmy również udział w Paradzie Schumana z okazji wstąpienia Polski do Unii Europejskiej, gdzie mieliśmy możliwość spotkania się z różnymi ludźmi z sąsiednich krajów. Poznawanie ich zwyczajów w odniesieniu do naszej kultury było dobrą lekcją tolerancji oraz pokazało, że warto uczyć się języków obcych.
Z okazji urodzin naszego Papieża zapaliliśmy znicz i obejrzeliśmy film o jego życiu „Apartament”, który umożliwił nam odkrycie Wielkiego Polaka jako zwykłego człowieka. W maju towarzyszyliśmy też kolegom, którzy przystapili do pierwszej komunii świętej.
W trakcie cotygodniowych zajęć plastyczno-technicznych z pomocą wychowawców i wolontariuszy robiliśmy prezenty dla naszych mam: kwiaty z bibułki, lizaki z marcepana, laurki     i prace z masy solnej, które wręczyliśmy w dniu ich święta. W dniu 23 maja zaprezentowaliśmy naszą świetlicę na festynie z okazji Dni Ursynowa. Przez kilka dni przygotowywaliśmy się do tego wydarzenia tworząc prace plastyczne z papieru i gipsu, mające zachęcić inne dzieci do skorzystania z oferty naszej świetlicy. Dużym powodzeniem cieszyły się ciasteczka owsiane, które własnoręcznie, specjalnie na tę okazję upiekliśmy. Dużą radość sprawiła nam możliwość.
Z okazji Dnia Dziecka braliśmy udział w różnych atrakcjach przygotowanych przez Dzielnicę Ursynów i miasto Warszawa, m.in. byliśmy w Ogrodach Prezydenta.
Miłą tradycją stało się wspólne obchodzenie urodzin w naszej świetlicy. Tort i życzenia kolegów sprawiają jubilatom ogromną radość. W trakcie wesołej zabawy mamy możliwość zacieśnić naszą przyjaźń.

Skip to content