Listopad w świetlicy przy Żytniej

Dzieci ze świetlicy przy ul. Żytniej wolny czas w listopadzie głównie spędzały na zabawie. Były w „Kolorado”. To centrum zabaw ma w swojej ofercie bardzo wiele atrakcji: wspinanie po sieciach, zjeżdżanie tubami, strzelanie do celu gąbkowymi kulkami i nurkowanie w basenie pełnym kolorowych piłek.

Wraz z dziećmi ze świetlicy Stowarzyszenia Młodego Społeczeństwa Obywatelskiego, które przyjechały z rewizytą zorganizowano wiele zabawnych konkursów z nagrodami („Goście przy ścianie”, „Spinacze”, „Kapelusz”), był także słodki i bardzo smaczny podwieczorek oraz dyskoteka.

„Andrzejki” w tym roku obchodzono bardzo hucznie, 16 listopada dzieci ze świetlicy przy Żytniej zostały zaproszene do świetlicy przy ul. KEN. Były tradycyjne wróżby (lanie wosku, buty, talerze itp.), dyskoteka z konkursami (taniec z balonem, taniec na gazecie itd.) oraz uroczysty podwieczorek. Zaś w dniu imienin Andrzeja odbyła się wspólnie zorganizowana impreza w świetlicy przy ul. Dereniowej. Impreza zaczęła się krótkim wykładem na temat historii „andrzejek”, pochodzenia tradycji wróżb i sposobów wróżenia. Potem była dyskoteka, słodki podwieczorek i wróżenie szczęścia i sukcesów.

Dzieci nie tylko bawiły się, ale trochę pracowały. Przez cały listopad i nadal trwają przygotowania do organizowanego przez OPS „Wolskiego kolędowania”, które odbędzie się w sali widowiskowej kina Femina, 12 grudnia. Udział w nim biorą dzieci ze wszystkich świetlic dzielnicy Wola.

W każdy wtorek listopada część dzieci uczestniczy w warsztatach para-teatralnych, a część plastycznych. „Aktorzy” przygotowują przedstawienie jasełkowe, zaś „plastycy” ćwiczą się manualnie wykonując prace różnymi technikami.

Wychowawczyni świetlicy uczestniczyła w listopadzie w szkoleniu zorganizowane przez Stowarzyszenie Pomocy Osobom z Problemami Emocjonalnymi „SPOZA”. Szkolenie to było prowadzone w ramach programu „Przystań – przyjazny mikroświat, przyjazny świat”. Miało charakter warsztatowy, dotyczyło zaburzeń emocjonalnych, rozpoznawania trudności dzieci i rodziny oraz umiejętności udzielenia im pomocy.