Kwiecień 2016

Kwiecień zaczęliśmy pracowicie. Zajęliśmy się przygotowaniem do pierwszego poważnego egzaminu szkolnego- egzaminu szóstoklasisty. Codziennym rytuałem było odrabianie lekcji oraz nadrabianie barków szkolnych.
Nie zabrakło także przyjemności, na początku kwietnia odwiedziliśmy naszych kolegów i koleżanki na świetlicy przy ulicy Dereniowej, którzy zaprosili nas na pantomimę „Ważne sprawy małego człowieka”. Aktorzy bardzo się postarali, poza wystawionym przedstawieniem poprowadzili także krótkie warsztaty z pantomimy podczas których zaprosili dzieci do świata gestów, świata który mówi wiele, mimo, że nie używa słów.
Miesiąc ten przyniósł za sobą wiele atrakcji, odwiedziliśmy również kino, gdzie w towarzystwie śmiechu i radości obejrzeliśmy film „Kung fu panda 3”. Nie zapomnieliśmy też o zabawach i grach na świeżym powietrzu. Korzystając z pięknej pogody spacerowaliśmy po Ursynowie, chodziliśmy na pobliski plac zabaw, a także uprawialiśmy różnego rodzaju sporty – jeździliśmy na rolkach i wrotkach, sprawdziliśmy swoję umiejętności przełamując strach, wspinając się na trasach ursynowskiego parku linowego. Sporo czasu poświęciliśmy na omawianie zasad bezpieczeństwa.
W świetlicy odbywały się także warsztaty teatralne, które poprowadził nasz wolontariusz. Dzieci bardzo chętnie zapoznawały sie z magią teatru i coraz liczniejszą grupą brały udział w zajęciach.
Na zajęciach z socjoterapeutą i psychologiem poruszyliśmy temat dojrzewania i wyrażania emocji, wykorzystując fil animowany pt. „W głowie się nie mieści”
Kwiecień to miesiąc silnie związany z ojcem św. Janem Pawłem II, dlatego też wspólnie wspominaliśmy Papieża Polaka, a także przygotowaliśmy poświęconą mu wystawę.
Postanowiliśmy także zadbać o naszą planetę, w ramach Dnia Ziemi uczyliśmy się jak segregować śmieci, oszczędzać wodę i energie,  a także w ramach warsztatów plastycznych wykonaliśmy pracę z materiałów wtórnych. Promując zdrowy styl życia wzięliśmy udział w konkursie ogłoszonym przez supermarket Tesco na plakat i zdjęcia związane z zdrowym odżywianiem.
W ostatnich dniach kwietnia rozmawialiśmy na temat Konstytucji 3 Maja, w ramach owego święta narodowego przygotowaliśmy wystawę oraz różnego rodzaju prace plastyczne.

Skip to content