Kolonie 2019 – podsumowanie

Caritas Archidiecezji Warszawskiej w wakacje 2019 zorganizowała 6 turnusów kolonii dla ok 600 dzieci w tym 138 dzieci z Ukrainy i Białorusi.  Wypoczynek odbył się w następujących miejscowościach: Teresin k. Niepokalanowa, Jelenia Góra – Jagniątków, Staszów w Górach Świętokrzyskich, Stegna Gdańska, Brok oraz Ustroń k. Wisły.
Wszystkie turnusy były profilowane. Dzieci brały udział w zajęciach sportowych, plastycznych, tanecznych i muzycznych. Instruktorzy organizowali dla dzieci ciekawe a przede wszystkim rozwijające zdolności i umiejętności zajęcia. Na zakończenie kolonii muzycznych w Broku jak każdego roku odbył się koncert, na którym dzieci prezentowały swoje umiejętności przed licznym gronem rodziców. W tym roku to był wyjątkowy koncert gdyż w programie były utwory z ulubionych przez dzieci bajek. Było wiele oklasków dla dzieci od rodziców, którzy przyjechali podziwiać swoje pociechy.
Wypoczynek letni obfitował także w wiele wycieczek krajoznawczych i historycznych. W zależności od regionu Polski dzieci poza miejscowością, w której przebywały zwiedzały m.in.   Gdańsk, Gdynię, Krynicę Morską, Frombork, Wadowice, Wisłę, Koniaków, Kielce, Sandomierz, Warszawę, Łowicz, Żelazową Wolę, Liw i Węgrów..
Poza wycieczkami był tez czas na podziwianie przyrody podczas spacerów po różnych szlakach m.in. na Św, Krzyż, na Baranią Górę, na Czantorię czy spacer doliną Bugu lub do ujścia Wisły w Mikoszewie. Dzieci kąpały się w morzu,  na basenie, pobliskich kąpieliskach, basenach termalnych w Mszczonowie i  basenie w Hotelu Gołębiewski w Wiśle.  Wieczory koloniści spędzali na wspólnych imprezach m.in. dyskotekach, pokazach tańca, karaoke, prezentacjach grup,  pokazach mody ekologicznej oraz prezentowania swoich talentów. Podczas kolonii prowadzone były zajęcia rozwijające dzieci m.in. taneczne, plastyczne, teatralne i arteterapeutyczne. Swoje osiągnięcia dzieci mogły zaprezentować podczas wspólnych pokazów lub poprzez wystawę prac w utworzonych na koloniach galeriach.
Wakacje z Caritas AW 2019 mogły zostać zrealizowane dzięki dofinansowaniu ze środków Miasta Stołecznego Warszawy, Wojewody Mazowieckiego, Caritas Polska (Senatu RP), a także darowizn indywidualnych i środków Caritas AW.  Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w to aby dzieci mogły spełnić swoje marzenia i przeżyć niezapomnianą przygodę. W szczególności dziękujemy kadrze kolonijnej za profesjonalną opiekę!

Skip to content