Jesień w świetlicy

Żegnaj lato na rok
Wszystko co dobre szybko się kończy. Jak co roku, dwa miesiące odpoczynku minęły nam bardzo szybko. Na początku września, zaraz po rozpoczęciu roku szkolnego, wszyscy  w bardzo dobrych humorach stawiliśmy się w świetlicy, żeby wspólnie rozpocząć nową przygodę.
Jesień to nie tylko deszczowa plucha ale również piękne aleje, pełne kolorowych drzew takich jak  kasztany, dęby i jarzębiny. Podczas ładnej pogody została zorganizowana wycieczka na Pola Mokotowskie.  Była to nie tylko dobra zabawa dla nas, ale również możliwość podziwiania pięknej przyrody. Dlaczego takie jesienne spacery są dobre? Przede wszystkim sprawiały one, że spędziliśmy czas na świeżym powietrzu, uczestnicząc w zabawach ruchowych. Po drugie, bardzo miło jest wśród pięknych drzew poznawać nowych kolegów i koleżanki, którzy dołączyli do nas od września.
Szybko powiało jesienią , nie tylko na dworze ale  również w naszej placówce. Ta piękna i jakże barwna pora roku ukierunkowała nas na działania charytatywne i wspólnie podczas spaceru zebraliśmy dużo żołędzi, które trafiły do warszawskiego ZOO.
W ramach piątkowej wycieczki uczestniczyliśmy w spotkaniu z alpakami .Spędziliśmy urocze chwile w kameralnym gronie na ranczo. Dowiedzieliśmy się wiele o tych zwierzętach oraz mieliśmy możliwość  nakarmienia ich i zrobienia wspólnego zdjęcia.
Byliśmy również dwukrotnie w kinie na bardzo ciekawych seansach.  Film „Biały kieł” oparty na słynnej powieści Jacka Londona, to pełna mądrości, przygód i wzruszeń opowieść o sympatycznym czworonogu, w którego żyłach płynie krew dzikiego wilka. Natomiast film „Kopciuszek. Historia prawdziwa” przedstawił nam dobrze znaną bajkę, w nowej ciekawej wersji.
Nasza grupa bardzo lubi grać w kręgle, dlatego też w ramach integracji udaliśmy się do kręgielni, żeby miło spędzić piątkowe popołudnie.
W ramach poznawania innych kultur i krajów, po zajęciach dotyczących rodziny królewskiej zamieszkałej w Wielkiej Brytanii, wspólnie napisaliśmy list gratulacyjny z okazji narodzin następcy tronu- Księcia Ludwika.
Pomimo wielu atrakcji , nie zapomnieliśmy o ważnych jesiennych świętach.  Rozmowy podczas zajęć często dotyczyły Święta Zmarłych oraz obchodów 100-lecia Niepodległości Polski. Wspólnie uczyliśmy się tekstu Hymnu Polskiego oraz przygotowaliśmy  kotyliony.

Skip to content