Inna scena – wieści

Grupa TT „INNA SCENA” gościła niedawno w środowisku osób bezdomnych i trzeźwiejących z uzależnień w Słupnie. Wystąpiliśmy z „Życiowymi refleksjami”, a następnie pozostaliśmy na mitingu AA.
Usłyszeliśmy bardzo dużo krzepiących serce słów. Obok podziękowań i dalszych słów wdzięczności uczestnicy mitingu podzielili się z nami swoimi refleksjami nad tekstami, które wybrzmiały ze sceny… Dotyczyły one postrzegania swojego życia, własnej aktywności i relacji międzyludzkich. Poczuliśmy, że nie jesteśmy tylko jakimiś „bezdomnymi, którzy bawią się w teatr”, tylko, że jesteśmy bardzo ważni dla innych ludzi, jesteśmy kimś kto przychodzi z misją, a ona przejawia się w słowach:
„Uważaj, zatrzymaj się, masz tylko jedno życie, więc staraj się przeżyć je najpiękniej jak potrafisz. To nic, że upadasz, ważne, że się podnosisz…”.
Następnego dnia przedstawiciele Wspólnoty Trzeźwościowej ze Słupna przyjechali do nas, na Żytnią i przywieźli w podziękowaniu piękny obraz na którym Jezus podtrzymuje upadającego człowieka, jak Dobry Pasterz.
Grupa Terapeutyczno-Teatralna „INNA SCENA” następnie zaprosiła pracowników Ośrodka „Tylko” i przekazała obraz na ręce Kierownika p. Andrzeja Czarnockiego, który zawiesił go w świetlicy ośrodkowej, dla wszystkich.
Druga rzecz to informacja, chcemy się pochwalić!
Zostaliśmy zaproszeni, aby wystąpić z przedstawieniem „Życiowe refleksje” po raz kolejny, ale tym razem podczas Konferencji Naukowej w Wyższej Szkole Nauk Społecznych PEDAGOGIUM w WARSZAWIE!
O co chodzi? Otóż drugiego czerwca WSNS Pedagogium oraz Zakład Pedagogiki Specjalnej i Logopedii Pedagogium WSNS oraz Doktoranckie Koło Naukowe Twórczej Rewalidacji i Animacji KONTRA organizują II edycję Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej na temat: „Ile dobrego jest w człowieku? Sieroctwo-emanacje dobra czy zła?”
Wystąpimy po to, aby pokazać, że w człowieku drzemie niezmierzona ilość dobra! Nie ważne jakie to życie było, ale pragnienia, marzenia i cele nadal są! Pokażemy, że wychodzenie z bezdomności jest siłą w nas, i że uwierzyć w człowieka, oznacza wskrzesić jego siłę do działania.


 

Skip to content