Dziękujemy, że jesteście z nami!

Serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom, którzy wspierają osoby bezdomne oraz naszych pacjentów i pracowników w czasie epidemii!
20 marca wprowadzono w Polsce stan epidemii i w Caritas AW od razu rozpoczęliśmy akcję POMOC DLA SENIORA. Nasze biuro przyjmuje i realizuje prośby o pomoc w codziennych zakupach zgłaszane telefonicznie i mailowo bezpośrednio przez seniorów lub ich bliskich. Do tej pory z tej formy wsparcia skorzystało ponad 600 osób!
Było to możliwe dzięki ofiarności i odwadze naszych wspaniałych wolontariuszy. Od pierwszych dni epidemii otrzymywaliśmy maile od mieszkańców Warszawy, którzy wychodzili z inicjatywą i zgłaszali gotowość do niesienia pomocy. W ten sposób powstała grupa 24 wolontariuszy, których ze względu na ich niezwykłą ofiarność i rzetelność zaczęliśmy nazywać „Rycerzami Caritas AW”: Karolina, Anna, Ewa, Beata, Jolanta, s. Terezja, Jagoda, Anna, Marta, Zosia, Aneta, Renata, Daniel, Grzegorz, Wojciech, Marcin, Jakub, x. Przemysław, Michał, Ryszard, Fryderyk, Patryk, Marcin, Marcin.
Do dzisiaj  na pomoc w zakupach dla potrzebujących Caritas AW wydała ponad 70 000 zł.
Tegoroczny plakat promujący przekazywanie 1% podatku Caritas Archidiecezji Warszawskiej stał się szczególnie aktualny w czasie pandemii korona wirusa za sprawą wyjątkowych ludzi – Rycerzy Caritas AW, którzy z  pomocą docierają w różne zakątki naszego miasta.
plakat_2(1)
Nie ma słów, które wyraziłyby naszą wdzięczność w pełni!
W pomoc potrzebującym na terenie wielu parafii naszej diecezji włączyły się także Parafialne Zespoły Caritas oraz wolontariusze, którzy zgłosili się z chęcią pomocy okolicznym mieszkańcom do swoich parafii. Dziękujemy!
Od początku epidemii otrzymaliśmy wsparcie finansowe ze strony darczyńców indywidualnych, firm, parafii i zgromadzeń zakonnych na łączną kwotę ponad 160.000 zł. W całości przeznaczyliśmy ją na zakup środków ochrony osobistej, niezbędnego sprzętu i leków.
Serdecznie dziękujemy zgromadzeniom zakonnym za pozytywną odpowiedź na nasz apel i włączenie się w opiekę nad pacjentami przebywającymi na Oddziale II ZOL, na którym wystąpiło zakażenie wirusem COVID – 19. Od kilkunastu dni pacjenci na zakażonym oddziale mogą liczyć na pomoc sióstr zakonnych – wolontariuszek. Naszymi bohaterkami są: s. Michalina ze Zgromadzenie Sióstr św. Dominika, s. Renata (pielęgniarka) ze Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek, s. Janina (pielęgniarka) ze Zgromadzenia Sługi Jezusa, s. Bogna i s. Edyta ze Zgromadzenie Sióstr Benedyktynek Misjonarek, s. Gabriela i s. Asyzja z Nazaretanki – Zgromadzenie Sióstr Najświętszej Rodziny z Nazaretu , s. Dawida ze Zgromadzenie Sióstr św. Michała Archanioła, s. Ksenia i s. Katarzyna ze Zgromadzenia Sióstr Albertynek Posługujących Ubogim (Albertynki i Przyjaciele), s. Marta i s. Renata ze Zgromadzenia Służebnic Matki Dobrego Pasterza (Siostry Pasterzanki), s. Anna i s. Katarzyna za Zgromadzenie Sióstr Służebniczek Bogarodzicy Dziewicy Niepokalanie Poczętej (Służebniczki i Młodzi), s. Anna (Małe Siostry Jezusa) i s. Wiktoria ze Zgromadzenia Sióstr Ka
rmelitanek Dzieciątka Jezus. Nie zabrakło i bohaterów: Brat Łukasz (lekarz) – Prowincjał Bonifratrzy, klerycy Andrzej i Michał z seminariów Jezuici w Polsce i ojców Misjonarzy.

W opiece na zagrożonym oddziale pomagają także wolontariusze świeccy: Monika, Małgorzata, Iwona, Elżbieta, Renata, Maciej, Herman i pracownicy Karolina, Joanna, Sylwia, Natalia, Jacek i Filip.

Otrzymaliśmy także wielkie wsparcie w postaci darowizn rzeczowych: żywności, środków ochrony osobistej, sprzętu medycznego i AGD – poniżej publikujemy listę naszych dobrodziejów, którą będziemy na bieżąco aktualizować

Pan Marcin Kochaściciel restauracji Bazar Kocha,
Wszyscy zaangażowani w inicjatywę #polskiekrawcowewakcji. Szczególne podziękowania kierujemy do jej Warszawskiej ekipy – Warszawa szyje maski dla medykow. Pozdrawiamy Polskie Krawcowe uszyją maseczki ochronne dla służby zdrowia,
IKEA,
Wola Park,
McCain Foodservice Polska,
Pani Wicemarszałek Sejmu Małgorzata Gosiewska – Poseł na Sejm RP,
Pani Grażyna Ignaczak z Kancelarii Prezydenta RP Pana Andrzeja Dudy,
Pierwsza Dama Pani Agata Kornhauser-Duda,
Pani Mecenas Beata Kopczyńska (KPK LEGAL),
Wydział Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego,
Sputnik Photos,
Pan Janusz Cieszyński z Ministerstwo Zdrowia,
Pan Jarosław Król – Prezes Polfa Tarchomin S.A.
Fundacja PZU,
The Big Fellow,