Czerwiec 2016

Czerwiec powitał nas piękna pogodą, więc z dobrymi humorami zaczęliśmy nowy miesiąc. Pierwszego dnia świętowaliśmy Dzień Dziecka, zadbaliśmy o to, aby nasze pociechy skorzystały z uroków proponowanych przez dzielnice Ursynów. Korzystając z okazji nasi specjaliści poprowadzili zajęcia dotyczące Praw i Obowiązków Dziecka, wychowankowie dowiedzieli się gdzie i jak mogą szukać pomocy, gdy dzieje się im coś złego.
Jak zwykle, rozwijaliśmy również swoje umiejętności kulinarne i artystyczne. Podczas warsztatów kulinarnych przygotowywaliśmy wspólnie rozmaite posiłki, które później w wesołej atmosferze spożywaliśmy przy wspólnym stole. Dobre humory towarzyszyły nam również podczas warsztatów plastycznych. Rozbudzając naszą wyobraźnie stworzyliśmy przeróżne pracy, które ozdobiły naszą świetlice, która teraz jest pełna kartek pomalowanych farbami, kredkami, czy wyklejonych różnego rodzaju materiałami. W tym miesiącu królowały kółka.
Zarówno dzieci jak i pracownicy świetlicy z utęsknieniem czekali na wakacje, dlatego też dużo rozmawialiśmy na temat naszych planów urlopowych. Nie pominęliśmy także tematu bezpieczeństwa podczas wyjazdu. Dzieci dowiedziały się jak zachowywać się podczas wakacji, tak aby nie tylko spędzić je w wesołej i miłej atmosferze, ale przede wszystkim wrócić całym i zdrowym do swoich domów.
Korzystając z uroków pięknej pogody, w miarę możliwości dużo czasu spędzaliśmy na świeżym powietrzu na naszym ulubionym placu zabaw,  spacerowaliśmy także po kabackich lasach i odkrywaliśmy kolejne zakątki naszej dzielnicy. Postanowiliśmy także zmęczyć trochę nasze pociechy, organizując różnego rodzaju zawody sportowe, gdzie wprowadzaliśmy element zdrowej rywalizacji ,ale także uczyliśmy nasze dzieci współpracy w grupie. Czas spędzony na dworze to nie tylko sama zabawa, nasi specjaliści również wykorzystali ciepłe dni prowadząc zajęcia na świeżym powietrzu, co bardzo dobrze wpływało na naszych wychowanków, którzy z chęcią brali udział w podchodach czy zbijaku. Wspólnie z kolegami ze świetlicy przy Dereniowej przeszliśmy przyspieszony kurs młodego ratownika.
23 czerwca obchodziliśmy Dzień Ojca, podczas zajęć rozmawialiśmy na temat roli taty w naszym życiu, a także zastanawialiśmy się wspólnie jak możemy podziękować naszym rodzicom za troskę i opiekę, którą nas otoczyli. Wykonaliśmy również drobne upominki.
Pod koniec miesiąca, jak co roku, dostaliśmy zaproszenie na wspólne świętowanie zakończenia roku szkolnego, razem z innymi świetlicami wzięliśmy udział we Mszy Świętej, po której zostaliśmy poczęstowani pysznymi lodami, za które chcieliśmy bardzo podziękować ks. dyr. Sławomirowi Opalińskiemu.
Wraz z końcem miesiąca nadszedł upragniony przez dzieci ostatni dzień roku szkolnego. Zaraz po pochwaleniu się świadectwami, nasi wychowankowie zaczęli świętować początek wakacji, tym samym przygotowując się do wyjazdów kolonijnych, które zaczynamy już niebawem.

Skip to content