Ciekawsze wydarzenia z działalności świetlic Caritas Archidiecezji Warszawskiej

Główną atrakcją były Walentynki. Podczas katechezy prowadzonej przez kleryków w świetlicy „Ochotka” dzieci dowiedziały się wielu ciekawostek o św. Walentym, m.in. to, że uzdrowił on chorego na padaczkę. Także dzieci ze świetlicy przy ul. Żytniej zapoznały się z życiem św. Walentego po przeczytaniu artykułu Pawła Bielińskiego pt. „Święty Walenty – biskup zakochanych”. Podczas warsztatów plastycznych, dzieci wykonywały kartki walentynkowe i serduszka. Wykonały także ogromne serce, które podarowały ks. M. Jaworskiemu z okazji imienin.
Drugim wydarzeniem był „tłusty czwartek”. Dzieci jadły bez ograniczeń pyszne pączki i faworki. Te ostatnie własnoręcznie przygotowały i usmażyły. Zorganizowano konkurs na zjedzenie pączka bez oblizywania ust. Było trudno i nikomu się nie udało, ponieważ pączki wszystkim bardzo smakowały. Tego dnia dzieci dzieliły się wiedzą na temat zwyczajów związanych z tym świętem. Bawiły się także na dyskotece urozmaiconej konkursami: m.in. taniec z balonem, krzesełka oraz śpiew karaoke.
Sporym przeżyciem była wizyta w Teatrze Ateneum. Wizyta była co najmniej nietypowa, ponieważ dzieci nie oglądały spektaklu, tylko kulisy teatralne. Poznały historię teatru Ateneum, obejrzały małą i dużą scenę. Zobaczyły jak wygląda scenografia na 2 godziny przed zapełnieniem się widowni. Każdy miał możliwość stanąć na scenie i poczuć się jak prawdziwy aktor. Najciekawsza była perukarnia i garderoba – to prawdziwe królestwo strojów. Szczególnie dziewczyny miały nie małą gratkę oglądając piękne kostiumy.
Dla świetlicy przy Żytniej luty był wyjątkowo radosny, bo dzieci zostały zaproszone przez dyrektora Zespołu Szkół Specjalnych przy ul. Karolkowej do obejrzenia filmu pt.: „Oliver Twist”, wyświetlanego z projektora na ogromnym ekranie. Dodatkową przyjemność sprawił im pobliski Ośrodek Pomocy Społecznej, dzięki któremu mogły posilić się podczas filmu przepysznymi kanapkami. Również w lutym dzieci otrzymały dwa komputery z oprogramowaniem od Stowarzyszenia Bank Drugiej Ręki.
Dzieci miały także obowiązki, np. te ze świetlicy przy KEN codziennie dokarmiały ptaki.
Rozpoczął się nowy semestr szkolny, więc nasi podopieczni starają się aby wypadł jak najlepiej. Pomagają im w tym wolontariusze (uczą ich np. jęz. angielskiego) oraz klerycy, którzy pomagają korzystać z różnych programów komputerowych.