Zimowisko 2015

W pierwszym tygodniu ferii zimowych Caritas Archidiecezji Warszawskiej zorganizowała zimowisko dla 130 dzieci. Podopiecznych Specjalistycznych Placówek Wsparcia Dziennego prowadzonych przez Caritas AW oraz dzieci z Archidiecezji Warszawskiej. Podczas wyjazdu dzieci zakwaterowane były w Pensjonacie „U Ziomka” w Murzasichlu. Miały możliwość skorzystania z wielu atrakcji takich jak kulig z ogniskiem, kąpiel w basenach termalnych w Bukowinie Tatrzańskiej, wjazd kolejką na Gubałówkę, zjeżdżanie na gumowych oponkach. Największą atrakcją była dla dzieci nauka jazdy na nartach pod czujnym okiem instruktorów. Większość dzieci po raz pierwszy w życiu było na stoku narciarskim. Było to dla nich niezapomniane przeżycie.
Podczas zimowiska zorganizowane były także piesze wycieczki do Doliny Chochołowskiej i Strążyskiej a także gra terenowa podczas której dzieci zwiedziły Zakopane. Pobyt na zimowisku był także okazją do kontynuacji pracy terapeutycznej z dziećmi. Zrealizowano program socjoterapeutyczny poświęcony prawidłowym relacjom rówieśniczym i przyjaźni.  Wieczorami dzieci miały możliwość wspólnej integracji na dyskotekach tematycznych, podczas prezentacji swoich grup a także zapoznania się z tradycjami zwyczajów podhalańskich na wieczorze góralskim.
Na zorganizowanie zimowiska Caritas AW wydala kwotę około 104000zł z czego 25 510zł to środki pochodzące ze środków Biura Edukacji m.st. Warszawy
Serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom za wpłaty dokonywane na zorganizowanie wyjazdu w ferie zimowe.
Specjalne podziękowania kierujemy do Bukowiańskiego Towarzystwa Geotermalnego za udzielenie rabatu na zakup biletów wstępu na baseny termalne w Bukowinie Tatrzańskiej oraz Restauracji McDonald’s za ufundowanie darmowego zestawu Happy Meal.  

Skip to content