Wypoczynek dla seniorów

19 sierpnia rozpoczął się dwutygodniowy wypoczynek dla seniorów z warszawskiej Woli. Projekt objął 50 kobiet i mężczyzn powyżej 60. roku życia. Wczasowicze odpoczywają na terenie Rodzinnych Ogrodów Działkowych przy ul. Dywizjonu 303 w Warszawie. W letniej scenerii biorą udział w zajęciach ruchowych, sportowych, edukacyjnych i artystycznych. Są wśród nich zajęcia z dietetykiem nt. zdrowego odżywiania, wykład psychologa o pozytywnym wpływie śmiechu na zdrowie, spotkanie z policją i straża miejską poświęcone bezpieczeństwu, rejs tramwajem wodnym po Wiśle, sens filmowy w kinie, zwiedzanie Muzeum Powstania Warszawskiego. – Seniorzy bardzo aktywnie spędzają czas. We własnym gronie czują się swobodnie. Na świeżym powietrzu stworzyli grupę nordic walking, klub taneczny, grają w badmintona, karty i gry planszowe. Dla wielu z nich wczasy na działkach to ulubiona i wyczekiwana forma wypoczynku. Tutaj zawiązują się przyjaźnie, jest czas na rozmowę, dzielenie się wspomnieniami. Dzięki naszej animatorce niektóre zajęcia przybrały formę konkursów: opowiadanie na najbardziej romantyczne zaręczyny, najlepszą recytację, prezentacje własnej poezji, najlepsze wykonanie piosenki przy akompaniamencie akordeonu, zabawa w sadzenie kwiatów, nikt się nie nudzi- mówi kierownik wczasów. Wczasowiczów odwiedzili już burmistrz i naczelnik Wydziału Spraw Społecznych i Zdrowia dzielnicy Wola, Urszula Kierzkowska oraz Mirosław Starzyński. Organizatorem wczasów na działkach jest Caritas Archidiecezji Warszawskiej – Ośrodek „Tylko z Darów Miłosierdzia”. Projekt współfinansuje m. st. Warszawa.