Wycieczki do Wadowic i Energylandii

W ostatnim tygodniu sierpnia 27 dzieci oraz kadra ze świetlicy socjoterapeutycznej przy ul. Dereniowej 12 wzięli udział w  2-dniowej wycieczce zorganizowanej do Rodzinnego Parku Rozrywki Energylandia w Zatorze. Wyjazd był dla wszystkich dzieci bardzo atrakcyjny. Zarówno młodsi jak i starsi mogli skorzystać z różnego rodzaju atrakcji. Największym powodzeniem cieszył się jeden z najbardziej ekstremalnych Roller Coasterów w Europie- Mayan.
Drugiego dnia, po pysznym śniadaniu, mieliśmy okazję zwiedzić Muzeum Jana Pawła II w Wadowicach. Dla wszystkich był to bardzo wzruszający moment oraz solidne przypomnienie postaci niezwykłego papieża i wspaniałego człowieka jakim był Karol Wojtyła. Podczas spaceru nie mogliśmy przejść obojętnie obok kawiarni z tradycyjnymi, pysznymi kremówkami J
Ostatnim  punktem naszej podróży było zwiedzenie Parku Miniatur w Inwałdzie. Podziwialiśmy tam pomniejszone najsłynniejsze polskie i światowe budowle, np.:  Stadion Narodowy, Wieżę Eiffla, Statuę Wolności czy Big Bena. Udało nam się również wybrać na seans do kina 5D, gdzie efekty przerosły nasze najśmielsze oczekiwania! Okulary 3D, ruchome fotele, podmuchy wiatru, dotyk… Było to dla nas zupełnie nowe doświadczenie, każdy był pod ogromnym wrażeniem!
Wspólnie spędzony czas był dla uczestników wycieczki miłym pożegnaniem wakacji i integracją przed początkiem  nowego roku szkolnego. Wszyscy zrelaksowani i pełni nowych wrażeń i zapału wracali do Warszawy.
Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tego, aby ta wycieczka mogła się odbyć oraz Księdzu Dyrektorowi Sławomirowi Opalińskiemu za obecność i dobrego ducha wyjazdu.

Skip to content