Wrzesień 2016

Po intensywnych wakacjach, bogatsi o nowe, wspaniałe wspomnienia, nasi podopieczni wrócili do szkoły. Przyszedł czas na nowe książki, plecaki i zeszyty. Dzieci z jednej strony z żalem żegnały wakacje, a z drugiej nie mogły doczekać się spotkania ze szkolnymi kolegami i koleżankami.
Wrzesień podarował nam piękną pogodę, dlatego chcąc schwytać ostatnie promienie słońca często wychodziliśmy na świeże powietrze. Grom i zabawom nie było końca, w pogodnej i wesołej atmosferze powoli przestawialiśmy się na szkolną rzeczywistość. W wolnym, czasie odwiedzaliśmy także ursynowską halę sportowa, gdzie mogliśmy rozładować pokłady naszej energii. Gdy pogoda płatała nam figle również nie traciliśmy czasu, w pochmurne dni zasiadaliśmy do gier planszowych, które rozwijają naszą kreatywność, a jednocześnie jeszcze bardziej zbliżają nas do siebie.
Naładowani pozytywną energią, ze świeżymi umysłami, wróciliśmy do odrabiania lekcji. Wychowankowie wypoczęci po wakacjach, z chęcią zasiadali do książek i zeszytów, z ciekawością odkrywając co czeka ich w nadchodzącym roku szkolnym. Zgłaszają się do nas piersi wolontariusze, którzy chcieliby w tym roku szkolnym pomagać nam i wspólnie spędzać czas.
Po wakacjach wrócili do pracy wytęsknieni przez dzieci terapeuci. Na zajęciach wychowankowie wraz ze specjalistami wykonali ogrom pracy. Podopieczni z przejęciem opowiadali o swoich wakacjach, zaktualizowali świetlicowe zasady, a także ustalili plany dotyczące nadchodzących miesięcy.
Jak zwykle postaraliśmy się o rozwijanie talentów i zainteresowań naszych podopiecznych. Wielkimi krokami zbliżała się do nas jesień, dlatego też korzystając z malowniczych barw tej pory roku stworzyliśmy przepiękne prace, które swoimi kolorami rozświetliły pomieszczenia naszej świetlicy.  Pełni energii jesteśmy gotowi na nowe wyzwania.

Skip to content